Skocz do zawartości
Forum

Czy warto farbować włosy?


kara777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat , naturalny kolor włosów jasny brąz , ale moim zdaniem mysi,jasne oczy i jasna cera. chciałabym nadać więcej życia swojej urodzie i ją podkreślić , poniewż uważam że mój kolor włosów mnie przytłacza. Problem jest taki że mam cieńkie włosy , szybko się niszczą. Nie prostuję, staram się regularnie regenerować i podcinać. Bardzo chciałabym mieć jeśniejsze włosy, chociaż delikatnie rozjaśnić u fryzjera rzecz jasna , ale boje się że się bardzo zniszczą. Chciałabym coś w końcu zmienić. Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza

może na początek proponowałabym zrobic kilka refleksów na delikatnej wodzie, żeby ich tak nie zniszczyc. Efekt jest fajny, bo nie sa bardzo jasne i sprawiaja ze cos tam sie dzieje w tych włosach. ;) Aczkolwiek ciezko mi doradzic gdy nie widze włosów.

Odnośnik do komentarza

ja mam podobny naturalny kolor włosów i lata farbowania metodą prób i błędów na koncie (zawsze farbuję sama w domowym zaciszu bo mi szkoda na fryzjera :) )..wiec jeśli miałabym Ci coś doradzić, to na podstawie własnego doświadczenia radziłabym tak: jesli chcesz na początek delikatnie rozjaśnić włosy, ich przy okazji bardzo nie zniszczyć, to nie idź do zadnej drogerii tylko gdzieś, gdzie sprzedają farby fryzjerskie. Tam sprzedawczyni da Ci farbę o tonie delikatnie jaśniejszym niż twój naturalny i wodę "rozcieńczającą" o niewielkim stężeniu rozjaśniacza. Kolor powinien wyjść troszke jaśniejszy niż Twoje naturalne. Jak Ci się spodoba, możesz potem zacząć eksperymentować z mocniejszymi wersjami (o ile stan włosów na to pozwoli, ale przy używaniu odżywek nawilżających powinno być ok ;) )

Odnośnik do komentarza

Patrzcie tutaj - pro-sprzet.pl/blog/jak-pofarbowac-wlosy-w-domu.html Czy warto? Jak trzeba, to trzeba. Dziwne pytanie. Tutaj kwestia użycia odpowiednich kosmetyków i wszystko powinno być ogarnięte. Cudów od razu się nie spodziewajcie, ale z czasem na pewno wszystko powinno być OK. My tam wolimy samodzielnie się farbować. 

Odnośnik do komentarza

 To mi powiedziała fryzjerka nie tak dawno że farbowanie zawsze będzie niszczyło włosy. Czy to domowe farbowanie, czy to u fryzjerki. Ja mam i kręcone i grube i suche. Ale widze po wieloletnim farbowaniu i kilku próbach rozjaśniania że włosy są bardzo osłabione. Musiałam obciąć włosy z długich do ramion bo włosy w kucyku byly tak bardzo zniszczone jak jedno siano którego już nie było mozliwości zregenerować, a nie chciałam wydawać na chemię, odzywki. Bardzo mi pomaga i odzywia w super sposób jedwab.  Mozna kupić w R_nie. Jest wydajny i własnie po obcięciu włosy zaczynają mi odżywać. Wszelkie chemiczne zabiegi na włosy je niszczą. Więc jeżeli ktos nie chce używac farb z chemią tylko chce naturalnie farbować to pozostaje henna. Ale mniej więcej jest znią tak jak z szamponem do farbowania, że szybko kolor schodzi i trzeba powtarzać często farbowanie. Jednak skóra głowy i włosy odpoczywają od chemii. Są jeszcze farby apteczne ale one są droższe i kosztują jedna od ok 45 do ok 60 zł. I także mają w sobie chemię aby kolor się dłużej utrzymywał, jednak tej chemii jest mniej.

Odnośnik do komentarza

Tak, ale pamiętając o jakości kosmetyków. Jeśli postawicie na byle co, to cudów nie będzie. Z roku na rok kondycja włosów będzie coraz gorsza, a to nie tędy wiedzie droga. Z bardzo dobrych jakościowo produktów to na pewno polecam Color&Soin. Robi kolosalną różnicę pod względem jakościowym, oczekiwany kolor, bez SLS, parabenów czy amoniaku w składzie. Dlatego radzę stawiać wyłącznie na jakość...

Odnośnik do komentarza
Gość joannamanna35

Ja długo uważałam, że farbowanie włosów jest złym pomysłem i tylko niszczy włosy. Moja opinia drastycznie zmieniła się po tym jak moja przyjaciółka zabrała mnie do Core Del Sole na Kabatach https://www.cortedelsole.pl/oferta/dla-kobiet i razem z panią fryzjerką namówiły mnie na koloryzację. Zostało mi wytłumaczone, że jest możliwe farbowanie bez uszkadzania, a ja naprawdę potrzebowałam zmiany. Po koloryzacji moje włosy wyglądają wspaniale i są bardzo zdrowe i nawilżone. Bardzo warto!
 

Odnośnik do komentarza

Można farbować włosy, ale po pierwsze robić do z umiarem. Moim zdaniem nie powinno się farbować włosów jeśli np. nasza skóra gdzieś tam źle reaguje na składniki zawarte w farbie. Co do samych włosów farbowanych to nie zapominajmy o odpowiedniej pielęgnacji o czym wspomniano  w jednym z artykułów https://glamstyle.pl/uroda/ Pamiętajmy też o suplementacji w postaci selenu, krzemu, cynku czy biotyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...