Skocz do zawartości
Forum

Krótka miesiączka i kłucia w podbrzuszu a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny :)
Pisze z takim pytaniem , a czekac musze tyg do gin .
A sprawa wyglada tak od wielu msc staramy sie o dziecko , nawet nam sie udalo lecz nie dlugo moglismy sie cieszyc z bycia rodzicami , lecz nie o tym . Jakos nigdy nie popadalam.w.skrajnosci i doszukiwanie sie we wszystkim objawow ciazy , ale to mnie zasranawia. Ostatnia miesieczke mialam dostac 7 lipca , a dostalam 8 lipca i powiedzmy byla.normalna ani malo ani duzo , i tak utrzymywala sie do 9 lipca, a.natomiast 10 lipca., zabrudzilam bielizne rano po czym caly dzien spokojnie moglabym chodzic bez wkladek czy podpaski. Dzis mamy 16/17 lipca a ja naprawde , leze i mecze sie z bolem kluciem po lewej i prawej stronie co jakis czas.bol ustaje po czym znowu go odczuwam oraz rozchodzi sie.na caly dol brzycha. Jako ze.nie.biore lekow przeciwbolowych , nie wiem.jak.sobie z tym.poradzic . Czy moze powinnam zrobic test ? Chodz w sumie niby okres. Co myslicie czekam.na.odpowiedz , ale tylko powazne

Odnośnik do komentarza

Test możesz zrobić, zawsze to rozjaśni sytuację choć trochę. Choć nie zawsze pokazuje ciążę, choć ona jest. Ja nie miałam żadnego krwawienia na początku ciąży, ale niektóre kobitki mają i często uważają to za okres choć nim nie jest. Co chodzi o ból to miałam bóle na samym początku takie przypominające zbliżający się okres. To z jednej to z drugiej strony. A że nie mam regularnych miesiączek to zwlekałam ze zrobieniem testu.
Bóle takie mogą też oznaczać jakiś stan zapalny.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość sandra120181111

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz chyba go zrobie naprawde , zdaje sobie sprawe , ze przeciez to moze byc stan zapalny , i wglrbi duszy wiem ze test wyjdzie negatywbie , ale nie mam.pomyslu skad sa te bole . I ta dosc krotka miesiaczka. Dziekuje bardzo , za jaki kolwiek odzew na moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Gość sandra120181111

Moze i macie racje , lecz nie lubie robic testow , moze inaczej wyniku takiego . Chodz tak naprawde , nie.wiem co to za bol , i czemu tak miesiaczka trwala tylko 2,5dnia . Zastanawiam sie.nad tym testem i wizyta. A moze ktoras z Was tak miala i cos.mi poradzi

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

idx do lekarza i zrób ten test. Naprawdę innego wyjścia nie ma. rozumiem, że nie cchesz się rozczarować ale my nic Ci nie poradzimy wiecej, bo każda kobieta jest inna. Mnie w obu ciążach nic nie bolało, nic a nic.

A od jakiego czasu staracie się o dziecko?

Odnośnik do komentarza

Pierwsze objawy ciąży: zawroty głowy i omdlenia
Zawroty głowy są wynikiem podwyższonego poziomu hormonów we krwi, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu krew sprawniej płynie do dziecka. Niestety, wówczas ciśnienie krwi matki obniża się, w skutek czego mniej krwi dociera do mózgu, co objawia się zawrotami głowy i omdleniami.
Zawroty głowy mogą być również konsekwencją nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Gdy ciężarna nie spożywa posiłków w regularnych odstępach czasu (co 3-4 godziny), może gwałtownie spaść poziom cukru we krwi, co często jest przyczyną zawrotów głowy. Innymi czynnikami są skłonności genetyczne ciężarnej.
Pierwsze objawy ciąży: zmiana apetytu
Wzmożony apetyt, który często pojawia się w pierwszych tygodniach ciąży, prawdopodobnie jest spowodowany zmianami w gospodarce hormonalnej, a nie - jak się powszechnie uważa - zapotrzebowaniem rozwijającego się dziecka na składniki odżywcze. Niektóre kobiety mogą odczuwać wstręt do lubianych dotychczas dań.
Pierwsze objawy ciąży: zmęczenie i senność
Senność w ciąży jest wynikiem gwałtownego wzrostu progesteronu w organizmie przyszłej mamy. Poza tym organizm ciężarnej może być wycieńczony nudnościami i wymiotami. Czasem zmęczenie jest wynikiem słabego apetytu na początku ciąży. Duże znaczenie mają również odczuwane przez ciężarną stres i niepokój.
Pierwsze objawy ciąży: wrażliwość na zapachy
Wczesnym objawem ciąży jest wrażliwość na niektóre zapachy, takie jak: dym z papierosów, zapach kawy, kosmetyków (zwłaszcza perfum).
Pierwsze objawy ciąży: częste wizyty w toalecie
Częste wizyty w toalecie, związane z koniecznością oddania moczu, i ucisk nad spojeniem łonowym pojawiają się znacznie później – najwcześniej po 6 tygodniach od zapłodnienia.
Pierwsze objawy ciąży: grzybica pochwy
Częstym objawem ciąży jest także grzybica pochwy. Prawdopodobną przyczyną infekcji jest osłabiony układ immunologiczny ciężarnej oraz przekrwienie śluzówki pochwy. Wówczas jej środowisko staje się odpowiednie dla rozwoju chorobotwórczych grzybów, ponieważ jest cieplejsze, bardziej wilgotne, a także pojawia się więcej składników odżywczych niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Gość sandra120181111

Staramy sie 10 msc , i w sumie po 12 msc , dopiero lekarz zacznie jakies dzialania . Chod zmienialam juz lekarzy wielokrotnie lecz nie z powodu , ze moze jakis da mi magiczny srodek , nie , nie. Mialam.torbiela taki wynik.usg , po konsultacji z innym.okazalo sie , ze nie.Wiec narazie witaminki kwas foliowy , i dzialamy . Co do moich objawow , to kreci mi sie w glowie , i ta miesiaczka oraz ten bol . Zrobie ten test , macie racje .

Odnośnik do komentarza
Gość sandra120181111

A jeszcze jedno , czy kolor moczu , sie zmienia. Zauwazylam ze.kolor.jest bardziej.intensywny., zrobilam.nawet b.ogolne moczu i wyniki w normie , tylko pisze o kolorze i ze lekko metny i w sumie nie wiem

Odnośnik do komentarza

Ja się też około 10 mcy starałam i po tych 10 jednak się udało :) No i 2 miesiące przed zajście w ciążę podziała mi się miesiączka. Lekarz wtedy stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników. Przed leczeniem kazał mi schudnąć. Już byłam nastawiona na badania pod kątem płodności, a tu masz udało się. Więc i tego Tobie życzę bo wiem co to znaczy się starać, wiem co to znaczy czekać na ten 12 miesiąc do diagnostyki płodności :) Trzymam kciuki i głowa do góry. A najlepszy lek na starania to sobie je odpuścić i spontanicznie do wszystkiego podejść :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość sandra120181111

Moze i macie racje ze dac soboe.na luz , chodz bardzo pragniemy dziecka . Troszke w tym msc mielismy wiecej.na.glowie niz mysleni czy sie uda wiec zdziwilam sie ta miesiaczka , i tymi bolami a do tego zmiana koloru moczu jest bardzij intensywny a wynki moczu
Przejrzystosc-lekko metny , barwa zolta , ciezar wlasciwy w normie ph , takze glukoza , ketony -nieobecne. Urobilinogen w normie bilirubina w normie bialjo.nieobecne azotyny nieobecne nablonki plaskie d.liczne leukocyty 0-1 norma jest do 5 . Erytrocyty swieze 1-3 , norma od 0-3 . Pasma sluzu d . liczne bakterie nieliczne . Wiec taka , sytacja mialam tez badania na tarczyce w normie , oraz morfologie krwi , prawidlowo . Wiec nie wiem , sama czemu ten mocz sciemnial i te bole oraz miesiaczka test zrobie w poniedzialek jak moj bedzie w domu wole przy nim , miec wsparcie , kiedy bedzie wynik

Odnośnik do komentarza

Powtórz test. Bo czasem te testy na mocz są wadliwe. Czasem też tak bywa, że pomimo, że jest druga kreska to ciąży nie ma a jest jakieś schorzenie. Czasem tak bardzo chcemy lub boimy się ciąży, że same sobie wmawiamy że jest druga kreska :)
Dlatego ja Ci radzę powtórzyć test, a potem udać się do lekarza.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość sandra120181111

Popieram , zdanie poprzedniczki lepiej powtorz test . Ja na samym poczatku kiedy zrobilam swoj pierwszy test kiedy mialam podejrzenia zrobilam.test dwie kreski jedna bardzo slaba . Powtorzylam badanie ale z krwi i okazalo sie ze brak ciazy wiec testy czasem klamia .

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, pisze bo mam problem, juz niewiem czy jestem w tej ciazy, ostatni okres mialam dwa dni z opuznieniem bylkrutki prawie 2dni, tydzien przed robilam testy wychodzily pozytywme, trzydni po krwawieniu robie znowu jeden potwierdza drugi wyklucza z tym ze roznych firm,do poloznej jestem umowiona za 4dni, i wariuje, byl u lekarza GP bo jestem za granica chcialam na badamie krwi ale ona powiedziala ze skoro testy pozytywne tojestem, iniedala mi tylko do poloznej.czy kyos tak mial? Poradzcie mi

Odnośnik do komentarza
Gość wazowski

Cześć Dziewczyny!
Od ponad roku miałam regularny okres, trwał 5 dni, długość cyklu 30 dni. 22.06 miałam okres z opóźnieniem dwóch dni (cykl 32 dni). Krwawienie było przez 5 dni, w tym przez dwa dni go nie było, tak naprawdę. Dzisiaj jest 34 dzień cyklu, a okresu brak. Ostatnie 2 dni miałam skurcze podbrzusza, zazwyczaj przed okresem miałam bóle jajników. Często oddaje mocz, bo mam straszny nacisk na pęcherz. Kochałam się z chłopakiem w dni płodne bez zabezpieczenia. Czy możliwe, że jestem w ciąży? Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

WAZOWSKI: zrób test, jeżeli miałaś regularne miesiączki to test coś powinien już pokazać. Być może jesteś w ciążą, a może jakaś choroba Ci się przypałętała lub coś innego się dzieje w Twoim organizmie.

EDULA: Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na wizytę. Najlepiej by było pójść do ginekologa na usg. To by rozstrzygnęło sprawę. Czasem pozytywne testy nie oznaczają ciąży a torbiele na jajnikach.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...