Skocz do zawartości
Forum

Analiza moczu w ciąży i morfologii krwi


Gość natalia_240687

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natalia_240687

jestem w 13tygodmiu ciąży i nie wiem co mam myśleć o tych wynikach analiza moczu przejrzystość: lekko mętny kolor moczu : jasna słomka glukoza: ujemny białko: ujemny bilirubina: ujemny ph: 7.0 ciężar właściwy: 1.017 leukocyty: ujemne erytrocyty:ujemne azotany: ujemne ketony: ujemne urobilinogen : 0.2 ILOŚCIOWA ANALIZA OSADU: nabłonki płaskie: 41 leukocyty: 17 erytrocyty: 2 pasma śluzu: 50 flora bakteryjna: 65 fosforany bezpostaciowe: 15 WERYFIKACJA MIKROSKOPOWA: NABŁONKI PŁASKIE: LICZNE LEUKOCYTY: 6-10 ERYTROCYTY: 0-1 PASMO ŚLUZU: NIELICZNE FLORA BAKTERYJNA: BARDZO LICZNE FOSFORANY BEZPOSTACIOWE: BARDZO LICZNE MORFOLOGIA KRWI: napisze tylko to co wyszło nie tak hematokryt: 36,4 % MCH-śr.masa hb w erytr. : 31.4 pg MCHC-śr.stęż.Hb w eryt.: 36.5 g/dl PCT-płytkokryt: 0.19 % LYM%-limfocyty: 22.0 % BAS-bazocyty: 0.01 tys/ul poza tym reszta wyników jest w normie chciałam się zapytać cy mam się przejmować czy nie. Najbardziej niepokoi mnie mocz lekarz żebym dużo piła i zakwaszała pijać wodę z cytryną, coś kwaśnego i powinno pomóc a bo narazie nie widzi aby mi podawać jakieś leki. prosiła bym o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Fosforany bezpostaciowe są jednym ze składników mineralnych, a ich ilość zależy od diety i ilości wypijanych płynów. W połączeniu jednak z leukocytami i licznymi bakteriami mogą świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Zakwaszanie moczu może w tym przypadku rzeczywiście pomóc. Opisane wyniki morfologii nie są natomiast powodem do niepokoju. Niewielkie odchylenia od normy nie wpływają na ogólną ocenę badania.

Odnośnik do komentarza

witam lekarz skierował mnie na badania moczu i krwi jestem w 10tyg ciąży i jest to 1 ciąża martwią mnie wyniki czy są dobre proszę powiedzcie mi czy sa dobre czy złe do lekarza mam wizyte dopiero na przyszły tydzień.
podaje wyniki co mnie martwią:
rozmaz krwi obwodowej:
neutrof. segment. 70% i jest podwyższone
morfologia: mchc 36,5 g/dL
glukoza: 67.13 mg/dL ponizej normy

proszę mi powiedzieć czy wszystko jest dobrze
z góry wam wszystkim bardzo dziekuję

Odnośnik do komentarza

ania21101989
witam lekarz skierował mnie na badania moczu i krwi jestem w 10tyg ciąży i jest to 1 ciąża martwią mnie wyniki czy są dobre proszę powiedzcie mi czy sa dobre czy złe do lekarza mam wizyte dopiero na przyszły tydzień.
podaje wyniki co mnie martwią:
rozmaz krwi obwodowej:
neutrof. segment. 70% i jest podwyższone
morfologia: mchc 36,5 g/dL
glukoza: 67.13 mg/dL ponizej normy

proszę mi powiedzieć czy wszystko jest dobrze
z góry wam wszystkim bardzo dziekuję

Witam!
Podane wyniki są prawidłowe i nie powinny stanowić powodu do niepokoju. Proszę bowiem pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy nie zawsze stanowią patologię.

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo prosze o interpretacje wynikow moczu bo bardzo sie martwie a do lekarza jeszcze troszke czasu zanim pojde. Morfologie mam bardzo dobra mocz niestety niepokojacy jestem w 17 tygodniu ciazy:
Kolor moczu - piwny
Klarownosc moczu Mętna
Glukoza w moczu- nieobecna
Bilurbina w moczy-nieobecna
Ciałka ket.- ślad
Ciężar właściwy- 1,025
Odczyn PH- 5,5
Bialko w moczu- nieobecne
Urobilinogen- 0,2 E,U,/dL
Bakterie w moczy- nieobecne
Krew- nieobecna

Mocz osad
Nabłonki wielkatne- Luzno pokrywajace c.p.w
Leukocyty w moczu- 3-5 wpw
Pasma śluzu- grubą warstwą pokrywają c.p.w
Bakterie w moczu- Obfita flora bakteryjna

Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

magda26l
Witam bardzo prosze o interpretacje wynikow moczu bo bardzo sie martwie a do lekarza jeszcze troszke czasu zanim pojde. Morfologie mam bardzo dobra mocz niestety niepokojacy jestem w 17 tygodniu ciazy:
Kolor moczu - piwny
Klarownosc moczu Mętna
Glukoza w moczu- nieobecna
Bilurbina w moczy-nieobecna
Ciałka ket.- ślad
Ciężar właściwy- 1,025
Odczyn PH- 5,5
Bialko w moczu- nieobecne
Urobilinogen- 0,2 E,U,/dL
Bakterie w moczy- nieobecne
Krew- nieobecna

Mocz osad
Nabłonki wielkatne- Luzno pokrywajace c.p.w
Leukocyty w moczu- 3-5 wpw
Pasma śluzu- grubą warstwą pokrywają c.p.w
Bakterie w moczu- Obfita flora bakteryjna

Prosze o odpowiedz

Witam!
Podana przez Panią analiza moczu wskazuje na stan zapalny dróg moczowych. Proszę skonsultować się z lekarzem w celu wdrożenia prawidłowego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...