Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie skłonności socjopatycznych


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy jakoś nie myślałam o tym do puki nie spotkałam osoby z którą rozmawiałam długi czas o bardzo różnych rzeczach ,rozumiałam ją na prawdę świetnie po czym dowiedziałam się że ma stwierdzone przez specjalistę podłoże socjopatyczne ,osoba jest bardzo podobna do mnie ,apatyczna ,nie mam sumienia i wyrzutów sumienia ,umiem manipulować i robię to za każdym razem jeśli mam okazję ,kłamię dla własnych korzyści ,nie wiem czym jest miłość ,nie odczuwam jej ,bardzo szybko mi wszystko odchodzi i po czasie zaczyna mi się już nudzić ,nie ufam nikomu poza sobą ,jestem też świetnym obserwatorem i co prawda we wszystkim próbuję wypatrzeć złe intencje,oszustwa,zdrady nie potrafię ufać na prawdę ..chodź bardzo bym chciała ,jestem w związku i na początku myślałam że go kocham ,już wątpię co czuje i czy wgl to uczucie czy tylko przyzwyczajenie ,czuję przy nim stabilizację coś do czego zawsze mogę wrócić jest mi zwyczajnie wygodnie ,nie wiem do kogo mam sie z tym zgłosić i porozmawiać o moich problemach do psychiatry ? byłam wychowywana w dość specyficznej rodzinie alkoholicy narkomanie ,matka ..nigdy nie okazywała mi zbyt wiele miłości nigdy nie mówiła mi tego nie przytulała mnie ,ojciec jakoś nie bardzo miał wpływ na moje życie ,byłam też molestowana co pewnei przyczyniło się do tego zjawiska ...prosiłabym o jakiś normalny komentarz ,bardzo bym dziękowała jeśli ktos uchyliłby mi chociaż rąbek tego co mi mogłoby dolegać .

Odnośnik do komentarza

Żyletta, niestety drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, ale niewykluczone, że możesz mieć skłonności socjopatyczne, co fachowo określa się jako osobowość dyssocjalną. Odsyłam do linku: Osobowość dyssocjalna. Duży wpływ na Twoją konstrukcję psychiczną mają zapewne Twoje doświadczenia życiowe - wychowanie w niestabilnym domu, chłód emocjonalny ze strony matki, molestowanie seksualne itd. Uważam, że powinnaś skorzystać z pomocy dobrego psychiatry, który postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie. Myślę, że potrzebujesz psychoterapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...