Skocz do zawartości
Forum

Sport po złamanym nadgarstku


Gość Nevilek90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nevilek90

Witam. Od urodzenia choruję na sferocytozę wrodzoną. Efektem było usunięcie śledziony i woreczka żółciowego, w którym powstały kamienie na skutek wysokiej bilirubiny, w wieku 15 lat. Po operacji wzrosły mi płytki krwi i od tamtego czasu (poza kilkoma miesiącami po operacji) utrzymują się na poziomie 500/550 10^9/L. Lekarze stwierdzili, że mój organizm stworzył sobie taką norme.
Ale piszę w trochę innej sprawie. W kwietniu złamałem prawy nadgarstek (końcową część kości promieniowej z przemieszczeniem oraz wyrostek rylcowaty) Nastawienie nieoperacyjne, 5 tygodni gipsu. Jestem po laserach, a aktualnie (na czas pisania postu 1.07.2014) mam rehabilitację na sali gimnastycznej i pole magnetyczne. Prowadzący mnie ortopeda stwierdził po dwóch tygodniach od ściągnięcia gipsu, gdzie ćwiczyłem w domu i nie miałem jeszcze rehabilitacji, że jest super, a zakres ruchów zbliżony do fizjologicznego. Samo nastawienie też bardzo chwalił, dlatego uniknąłem operacji.
Mam mieszane uczucia co do sprawności ręki. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie taka sama jak była. Natomiast po zdjęciu gipsu i ćwiczeniach, fakt wyćwiczyłem ją trochę. Na tyle, że faktycznie zakres ruchów jest zbliżony. Jednak mam wrażenie że to co umiem teraz to max, bo progresu już nie ma. Jednak dużo osób mówi mi, że nie mam się czym martwić i wszystko się wyćwiczy.
Chodzi mi jednak o powrót do uprawiania sportu, głównie piłki nożnej. Oczywiście na poziomie amatorskim. Planuję grać w stabilizatorze. I tu zwracam się pytaniem do osób, które były w podobnej sytuacji, albo się na tym po prostu znają. Na co zwrócić uwagę czy coś. No i oczywiście kwestia samego powrotu na boisku, po ilu miesiącach mogę bezpiecznie biegać i nie martwić się że przy upadku znowu się coś stanie? W sensie, żeby nie martwić się nadmiernie, bo teraz to dmucham i chucham na rękę. Broń Boże upaść. Tym bardziej, że jestem lewo nożny i ewentualnym upadkiem obciążam prawą rękę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...