Skocz do zawartości
Forum

Problem z systematycznymi treningami


Gość bum-bum-bec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bum-bum-bec

hej,

nie wiem zbytnio co mi się dzieje. Swego czasu trenowałam najczęściej 4-5dni w tygodniu. Pływałam i biegałam. Wyjechałam za granicę. Z racji tego, że tryb życia mocno mi się zmienił sport odsunęłam na bok. Teraz do niego powróciłam stwierdzając, że jakoś się już ustabilizowałam. Przerwa była około 7 miesięczna. Czasem poszłam na basen, czasem się przebiegłam, ale nie było to regularne. Teraz mam straszne problemy, by wrócić do systematyczności. Nie mowa tu o braku motywacji, ale bolą mnie mięśnie. 2 dni temu przebiegłam się 6km. Nie jest to długi dystans. Na następny dzień chciałam zrobić powtórkę. Przebiegłam max 700m i stw. że jest za ciemno. Biegam wzdłuż jeziora i w pewnym momencie (ok 200m) mam polną, nieoświetloną ścieżkę. Nie chciałam pogarszać czasu spacerem po ciemnej ścieżce.
Dzisiaj rano stwierdziłam, że zrobię te swoje 6km. Myślałam, że padnę. Bolały mnie mięśnie ud. Do tego stopnia, że nie przebiegłam 2 km.
Co się dzieje? Od momentu kiedy wróciłam do treningów nie daję rady częściej biegać niż raz w tygodniu. Nieco to mnie martwi. Ok, mam inny tryb życia niż w Polsce i wiem, że trening 5 razy w tygodniu nie będzie możliwy, ale raz w tygodniu nieco mnie zastanawia.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

dzięki za odpowiedzi.

Były mniejsze dystanse. Było jedno kółko, czyli 2 km, potem 4 km. Dwa razy 10km. To co zauważyłam dziwi mnie i nie rozumiem. Jeśli biegam raz w tyg. to mogę przebiec te 10km i nawet nie będę mocno zmęczona tylko zdrowy instynkt nakazuje zatrzymać się. Ale jak stw. że chciałabym 2 albo 3 razy w tyg pobiegać to mam ochotę odciąć sobie nogi. Więcej niż raz nie jestem w stanie przebiec. Daje sobie dzień bądź dwa na regenerację więc nogi nie powinny być przeciążone. Sprawdzę to co napisałyście. Dwa dni po 4 km. Może się uda :)

Klimat jest inny, ale teraz to taki nasz listopad. Wczesnym rankiem +2 do +5 a później do +naście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...