Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza miesiączka w wieku 19 lat i prawdopodobieństwo ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

mam 19 lat. nigdy nie miesiączkowałam. w styczniu razem z partnerem troszkę się zagalopowaliśmy i wytrysk nastąpił obok pochwy, nie w niej bezpośrednio, teraz mija 23 tydzień od tamtej pory i z każdym dniem zastanawiam się czy nie jestem w ciąży, 15 lutego dostałam okresu, trwał 8 dni, cieszyłam się że ze mną wszystko w porządku bo w końcu dostałam okresu, ale kiedyś na lekcji WDŻ dowiedziałam się, że krwawienie nie koniecznie może oznaczać okres, ale nawet ciąże.. od tamtej pory każdego dnia żyję w stresie.. boję się zrobić test.. nie wymiotowałam nigdy, skoro teoretycznie mogłabym być już w 23tc to chyba powinien pojawiać się brzuch, u mnie trudno to stwierdzić, jestem szczupłą osobą, brzuszek jest jaki jest, ale gdy wciągnę to jest płaski (zawsze tak robiłam) chwilami jest twardawy, jak mocno na niego nacisnę to czuję bicie w rytm mojego serca, schudłam 3 kg, tylko teraz nie wiem czy to ze stresu czy to ciąża..każdego dnia wpisuje różne pytania w Google i za każdym razem boję się coraz bardziej, że to ciąża..tylko czy można zajść w ciążę, gdy nigdy się nie miesiączkowało? Od tamtej pory nie współżyłam nigdy z partnerem.. nie wiem co mogę jeszcze napisać, bardzo się boję, nie chcę być teraz w ciąży.. błagam o szybką, szczerą i obiektywną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

witam.mam 19 lat. nigdy nie miesiączkowałam. w styczniu razem z partnerem troszkę się zagalopowaliśmy i wytrysk nastąpił obok pochwy, nie w niej bezpośrednio, teraz mija 23 tydzień od tamtej pory i z każdym dniem zastanawiam się czy nie jestem w ciąży, 15 lutego dostałam okresu, trwał 8 dni, cieszyłam się że ze mną wszystko w porządku bo w końcu dostałam okresu, ale kiedyś na lekcji WDŻ dowiedziałam się, że krwawienie nie koniecznie może oznaczać okres, ale nawet ciąże.. od tamtej pory każdego dnia żyję w stresie.. boję się zrobić test.. nie wymiotowałam nigdy, skoro teoretycznie mogłabym być już w 23tc to chyba powinien pojawiać się brzuch, u mnie trudno to stwierdzić, jestem szczupłą osobą, brzuszek jest jaki jest, ale gdy wciągnę to jest płaski (zawsze tak robiłam) chwilami jest twardawy, jak mocno na niego nacisnę to czuję bicie w rytm mojego serca, schudłam 3 kg, tylko teraz nie wiem czy to ze stresu czy to ciąża..każdego dnia wpisuje różne pytania w Google i za każdym razem boję się coraz bardziej, że to ciąża..tylko czy można zajść w ciążę, gdy nigdy się nie miesiączkowało? Od tamtej pory nie współżyłam nigdy z partnerem.. nie wiem co mogę jeszcze napisać, bardzo się boję, nie chcę być teraz w ciąży.. błagam o szybką, szczerą i obiektywną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Powinnas pilnie zglosic sie do ginekologa skoro w tym wieku nie mialas nigdy miesiaczki. W ciazy nie jestes na pewno bo do zaplodnienia potrzebne jest to wlasnie jajeczko przez ktore jesli nie dochodzi do zaplodnienia to peka i powstaje krwawienie czyli tzw. Miesiaczka. Wiec bez okresu nie mozna zajsc w ciaze.

Odnośnik do komentarza

Tak a propo miesiaczki to dość pozno dostałaś no ale grunt,ze dostałas. Byłas juz na wizycie u ginekologa? Robiłas jakiekolwiek badania?
Co do ciąży to mysle,ze sobie ją wymyslilas.Jednak doradzam zrobienie testu wlasnie dla Ciebie i po to abyś widząc wynik sie uspokoiła.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

ale podobno krwawienie pojawia się również wtedy, gdy zaszło się w ciąże.. a poza tym, czemu od lutego dalej nie dostałam kolejnego okresu?

Boję się iść do ginekologa, pójdę, jeśli będę już pewna, że w ciąży nie jestem..przez to wszystko schudłam, tylko nie wiem czy to stres czy efekt ciąży (co również wyczytałam w internecie ;)) i wgl może mam obsesję, ale mam wrażenie, że brzuch mi się powiększył, ale jak go "wciągnę" to jest płaski, wiem że to brzmi dziwnie, ale naprawdę się boję..

pomóżcie..

Odnośnik do komentarza

Ale nie rozumiesz, ze jakbys nie byla w ciazy to i tak powinnas pojsc zeby sprawdzic dlaczego dostalas miesiaczke w tak puznym wieku i w dodatku dlaczego wystapila tylko raz?? Zreszta oprocz tego to tez wspolzyjesz i powinnas pojsc jak juz zaczelas wspolzycie zrobic cytologie. Moj lekarz uwaza ze gdy zacznie sie wspolzyc trzeba wykonac cytologie. Wiec radze ci isc czy to ciaza czy nie. A jesli jestes w tak dalekiej ciazy to juz dawno powinnas pojsc do lekarza jak mowisz ze to moglby byc ok. 5
miesiac to jestes nieodpowiedzialna. W takim miesiacu ciazy juz dziecko jest w miare duze i skad masz pewnosc jak sie rozwija i wgl. Trzeba to kontrolowac i robic badania. Blagam cie idz do tego lekarza uspokoisz siebie i byc moze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...