Skocz do zawartości
Forum

Czy ściągać okulary gdy korzystam z komputera?


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy ja byłam młoda (21 lat) i miałam okulary -0,5, to nosiłam je przez cały dzień (nie pamiętam, czy okulista tak zalecał czy nie). Po prostu nie czułam dyskomfortu, gdy nawet w nich czytałam.
Po niedługim czasie wada się troszkę pogłębiła, ale tylko troszkę (do -1,5 max), do tego już nie mogłam nosić cały czas tych okularów, bo do bliży ich nie potrzebowałam (do bliży, czyli np. w mieszkaniu i przy czytaniu książek i gazet). Zawodowo pracuję przy komputerze i do komputera nadal je zakładałam.
Zbliżając się do 40, miałam coraz więcej dyskomfortu z okularami, miałam -1,0 i -1,25, ale wydawało mi się, że ani nie widzę dobrze w nich na dal, ani na bliż, więc przez jakiś czas (kilka mies.) nie nosiłam ich wcale. W końcu poszłam do okulistki, myślałam, że może wada się zmniejszyła (fizjologicznie tak bywa z wiekiem), ale okazało się, że nie i okulistka przepisała mi te same szkła, co miałam. Powiedziałam jej, że chcę słabsze, bo tych co, mam i tak nie chcę nosić, nie pasują mi. Ok, to dała mi słabsze o 0,25 dt. Powiedziała, żeby nosić tylko do dali, czyli np. po mieście, do samochodu itp.
Tak robiłam, ale czułam, że męczę się przy pracy na komputerze, więc zaczęłam je także mieć na nosie przy pracy. Co ciekawe, gdy na tym samym komputerze czytam sobie coś dla rozrywki, albo nawet piszę na forum, to bez okularów. Zakładam je tylko do właściwej pracy. Może dlatego, że praca ta wiąże się z pewnym napięciem... (wymaga wysiłku intelektualnego).
Pytasz, czy noszenie szkieł sprawi, że Ci się pogorszy wzrok.
Jeśli będziesz nosił szkła, czując przy tym dyskomfort, to możliwe, że Ci się pogorszy.
Ale krótkowzroczność to najczęściej wada genetyczna, rodzinna. Tak przynajmniej jest w moim przypadku. Ja już nie obawiam się, że mi się pogorszy, bo w mojej rodzinie wszyscy krótkowidze mają wadę taką jak ja, z wyjątkiem jednej kuzynki, która ma -2,0, ale po ojcu z zupełnie innej rodziny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...