Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób bezpiecznie pozbyć się 9 kg?


Gość Tragedia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Mam 20 lat, 163cm wzrostu i ważę 72kg. Jestem studentką i niestety nie odżywiam się regularnie. Jeśli chodzi o motywację do aktywności fizycznych to przez ostatni tydzień wykonywałam ćwiczenia z Wyzwania Mel B. (rozgrzewka, abs, ćwiczenia na pośladki, nogi, boczki Tiffany i oczywiście ćwiczenia rozluźniające), ale właściwie na tym tygodniu się skończyło, przyszły święta, wiadomo, podjadło się to tu, to tam i wpadłam zwyczajnie w beznadziejność, że nie warto, że nie dam rady. W akademiku najczęściej zaczynam dzień o zjedzenia śniadania, tutaj 3 kanapki zwykłego chleba najczęściej z wędliną, robię sobie 2 kanapki na uczelnię, na obiad zwykle jem makaron spaghetti z sosem ze słoika, a wieczorem zaczyna się podjadanie i to jest najgorsze, bo potrafię zjeść wszystko, co mam pod ręką. Zwracam się więc do Eksperta, aby mi pomógł, bo mam świadomość, że zrujnuje swój organizm takim trybem życia. Byłabym ogromnie wdzięczna za podanie jakiegoś przykładowego tygodniowego jadłospisu i ćwiczeń. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

zacznij od tego zamiast kanapki na śniadanie owisanka, kanapkę zjedz na uczlenii potem obiad, zamiast spagetti z sosem ze słoika, spagetti z mrożonymi warzywami ( wrzucasz mrożonkę np warzywa na patelnię, podsmażasz dodajesz ugotowany makaron - gotowe) potem jakiś deser po jakiś 2-3 godzinach np jogurt i kolacja np serek

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, Kamczatko.
Czy mogłabym też liczyć na jakieś zestawy ćwiczeń? Najbardziej zależy mi na brzuchu i dolnych partiach. Martwi mnie jedynie fakt, iż po mamie odziedziczyłam żylaki i nie wiem, jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać na nogi, aby nie zaszkodziły, ale równocześnie pomogły wysmuklić.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeżeli chcesz schudnąć to musisz zacząć jeść regularnie. Małe posiłki co 2-3 godziny. Pierwszy posiłek zjedz w ciągu godziny od wstania. To może być owsianka, kanapka z chudą wędliną ( unikamy pasztetów i mielonek), serek wiejski czy twarożek z jakimś warzywem.. Po 2-3 godzinach zjedz II śniadanie, tutaj proponuję jakiś owoc, dobrym wyborem będzie jabłko, banan, brzoskwinia, śliwki czy morele. Oprócz owoców możesz jeść na drugie śniadanie jogurty, maślanki, batonik musli ( tutaj uważaj na kalorie, bo niektóre posiadają ich bardzo dużo - wybieraj takie oscylujące w granicy 110-150 kalorii), kanapki.
Na obiad możesz spożywać zupy ( można nagotować jej na dwa dni i zaoszczędzić tym samym czasu), makaron z warzywami, pierś kurczaka z warzywami i kaszą lub makaronem itp. Ogólnie wybieraj chude mięsa do nich kasze, ryż lub makaron i warzywa. Proporcje powinny wyglądać następująco - połowa talerza to surówka lub jakieś warzywa, to co zostało po połowie dla mięsa i kaszy czy makaronu.
Na podwieczorek powinnaś jeść coś bardziej białkowego np jogurt, serek wiejski, serek homogenizowany. Ewentualnie po ciężkim dniu 3 kostki czekolady do kawy :)
Kolacja powinna być białkowa, możesz robić sobie sałatki z resztkami mięsa z obiadu, pasty rybne, sałatki z tuńczyka, biały twaróg ( chudy) z rzodkiewką czy koperkiem.
Do picia polecam wodę mineralną i zieloną herbatę.

Odnośnie ćwiczeń to ten zestaw, który robiłaś był dobry, tylko musisz w nim wytrwać i robić go systematycznie. Bo tylko w ten sposób będzie on przynosił efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...