Skocz do zawartości
Forum

Smutek i nadmierne przejmowanie problemami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc.
Od pewnego czasu mam problem z samą sobą, wszystkim się przejmuję, mam doła- popadam w smutek i nie potrafię tego ukryć, nie mogę sobie z tym poradzić, znajomi nie rozumieją, ponieważ nie przywiązują uwagi i mają na wszystko "chillout " . Natomiast ja tak nie potrafię, czasem jestem pewna siebie , ale większość momentów , to smutek i złość, wpływa to też źle na moją naukę, nie potrafię się nad niczym skupić, a chłopak któremu na mnie zależy nie potrafi tego zaakceptować, mówi, że chcę i rozumie, ale tak nie jest, ciężko mi z tym, nie chcę się użalać, ale nie potrafię znaleźć motywacji, sytuacja która by zmieniła moje podejście, w domu rodzice nie przywiązują do tego wagi, i twierdzą , że się użalam, to mnie jeszcze bardziej de motywuje. Chciałabym być wyluzowanym człowiekiem,ale straciłam już sens przez problemy w domu i z facetami. Jeżeli macie porady, będę wdzięczna z góry.

Odnośnik do komentarza

nastka4, zbytnie przejmowanie się, kiepskie samopoczucie, obniżony nastrój mogą świadczyć o lęku uogólnionym. Martwisz się na zaś, przejmujesz, nie potrafisz się odprężyć i żyjesz w ciągłym stresie? Jeśli tak, to może to być zespół lęku uogólnionego, o którym przeczytasz tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-leku-uogólnionego. Drogą wirtualną nie da się jednak postawić żadnej diagnozy. Być może w sensie klinicznym nic Ci nie dolega, tylko przeżywasz jakiś kryzys emocjonalny albo masz zaniżoną samoocenę, która destabilizuje Twój nastrój? Jeśli możesz, skonsultuj się z psychologiem albo przynajmniej pedagogiem szkolnym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...