Skocz do zawartości
Forum

Staw żuchwowy po leczeniu ósemki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłam u dentysty, gdzie leczyłam próchnicę w dolnej ósemce. Pod znieczuleniem, wszystko przebiegło w porządku i bez problemów. Po jakimś czasie (powiedzmy 2 godziny), kiedy znieczulenie jeszcze trzymało, zauważyłam, że nie mogę otworzyć ust szerzej, niż na wysokość jednego palca! Nie chodzi nawet o jakieś przyblokowanie (choć po części też), ale odczuwam silny ból w samym stawie żuchwowym właśnie po stronie leczonego zęba. Od bidy ruchomość jest (choć nie mogę w 100% powiedzieć), ale przy próbie szerszego otworzenia ust - pojawia się okropny ból.
Znieczulenie już zeszło, a ząb nie boli i nie mam bólu samoistnego. Tylko w miejscu samego stawu i tylko podczas próby szerszego niż na 2 palce otwarcia ust. Przy mniejszym otwieraniu nie odczuwam żadnego bólu. Cały dzień nic nie jadłam, bo ciężko przez tę szparkę coś przecisnąć. W dodatku z przeżuwaniem też problem (ale nie w obrębie zęba - ciągle punktowo ten staw).
Z natury mam dość niewielki rozstaw szczęk, więc podczas leczenia dalszych zębów, muszę trzymać otwarte usta na 110% możliwości.
Tabletki p/bólowe na to nie pomagają, a ja nie wiem, na co zwalić winę - czy na ten ząb, czy na nadwerężenie stawu podczas wizyty u dentysty? Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.

Czy ktoś miał podobny problem? Może któryś z obecnych tu stomatologów zechce pomóc? Pech chciał, że nadchodzi weekend i mam ograniczone możliwości skontaktowania się ze swoim stomatologiem. Można temu jakoś zaradzić?

Odnośnik do komentarza

No najpierw tam przy zębie z tyłu, ale to nie podziałało, więc dostałam drugie, które dentystka nazwała 'nasiękowe' pod wargę. Minęła doba. Nie boli już tak jak wczoraj, otworzę na 3 palce, ale przy większym otwarciu znowu jest ból.
Czyli generalnie jest to, co wczoraj, tylko większa rozpiętość. No i bardzo zesztywniały jest ten staw.
Ząb nie boli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...