Skocz do zawartości
Forum

Szczoteczka do demakijażu twarzy


Gość Oczy Twoje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oczy Twoje

Hej, ostatnoi chciałabym sobie kupić szczoteczkę do mycia twarzy taką elektryczną. Tylko nie wiem czy to isę opłaca. Taka jak mi isę podobas kosztuje coś koło 250 zł i podobno świetnie nią przeprowadzić demakijaż, ale.... czy demakijaż oczu również? I jak to jest z jej rewelacyjnościa? miała któraś?

Odnośnik do komentarza

Tego rodzaju szczoteczka do demakijażu skóry nie nadaje się do demakijażu okolic oczu. Poza tym, trzeba pamiętać o tym, aby po każdym użyciu dokładnie ją oczyścić, gdyż na jej powierzchni mogą pozostawać zrogowaciałe komórki naskórka oraz inne zanieczyszczenia.Takiej szczoteczki nie należy również stosować w obrębie skóry skłonnej do powstawania krostek, gdyż w ten sposób możemy roznieść bakterie na zdrowe partie skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

Ja bym się bała używać szczoteczki w okolicach oczu, skoro zwykły wacik z mleczkiem potrafił mnie tak podrażnić, że miałam okolice oczu czerwone jak królik, to co dopiero szczotka :/ Zdecydowanie do demakijażu wolę płyny micelarne. U mnie najlepiej sprawdza się ten: phenome.pl/pl/main/produkty/1;2;138;oczyszczanie/?pid=76 Trochę może kosztuje, ale jest tego wart, bo jako jedyny nie szczypie mnie oczy i nie ściąga skóry po zastosowaniu. Poza tym jest bardziej wydajny, dzięki pompce, bo nie leje się go więcej niż potrzeba, więc na pewno wystarczy na dłużej niż tańszy płyn bez pompki.

Odnośnik do komentarza

~osmiornica
Ja bym się bała używać szczoteczki w okolicach oczu, skoro zwykły wacik z mleczkiem potrafił mnie tak podrażnić, że miałam okolice oczu czerwone jak królik, to co dopiero szczotka :/ Zdecydowanie do demakijażu wolę płyny micelarne. U mnie najlepiej sprawdza się ten: phenome.pl/pl/main/produkty/1;2;138;oczyszczanie/?pid=76 Trochę może kosztuje, ale jest tego wart, bo jako jedyny nie szczypie mnie oczy i nie ściąga skóry po zastosowaniu. Poza tym jest bardziej wydajny, dzięki pompce, bo nie leje się go więcej niż potrzeba, więc na pewno wystarczy na dłużej niż tańszy płyn bez pompki.

Absolutnie takiej szczoteczki nie należy stosować w okolicy oczu :-) ... to zbyt delikatne miejsce. Najlepsza jest tradycyjna metoda z wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub innym specyfikiem do demakijażu tych wrażliwych okolic. Warto również zwrócić uwagę na to, aby skóry w okolicy oczu nie pocierać. Najlepiej przyłożyć wacik do powieki, docisnąć i odczekać, aż makijaż się rozpuści. Na koniec można delikatnie przetrzeć okolicę powieki dolnej za pomocą patyczka do uszu nasączonego płynem lub po prostu wodą - w kierunku od zewnętrznego kącika oka ku wewnętrznemu.

Odnośnik do komentarza
Gość kaśkaaa8

Ja polecam rękawice do demikajażu za pomocą wody On - The - Go, Glov Hydro Demaquillage. Produkt mięciutki w dotyku, nie podrażnia tym bardziej używanie rękawiczki to sama przyjemność. Sama nie wierzyłam, że takie cudo do chwili kiedy pierwszy raz ją użyłam. Zmywa cały makijaż bez użycia żadnego kosmetyku do demakijażu. Mam problematyczną cerę z trądzikiem. Używałam peelingów do twarzy, ale to jedynie pogarszało problem. Teraz używam już kolejnej, trzeciej mojej rękawicy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...