Skocz do zawartości
Forum

Silne swędzenie skóry głowy po umyciu jej


Gość Zdenerwowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdenerwowany

Witam, od pewnego czasu 8/10 godzin po ymciu wlosow nagle strasznie zaczyna swędzieć mnie skóra głowy. Pierwsze pół godziny wytrzymuję, ale potem już po prostu muszę sie podrapąc.
a skoro sie podrapie zlatuje mi bardzo duzo skory glowy, co skutkuje ze mam ja na wlosach i musze myc od poczatku wlosy.
Uyzwalem roznych szamponow i nigdy nie mialem z tym problemu.
Jakie szampony polecacie z jak najmniejsza ilooscia chemii?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zerknij na skład INCI szamponu. Jeżeli znajdują się tam substancje, takie jak: Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate - to proponuję go odstawić. Są to substancje często stosowane w kosmetykach myjących, które mogą drażnić skórę. W aptekach znajdziesz szampony bez SLS'ów. Często nie zawierają ich w składzie również kosmetyki dla dzieci.

Przeczytaj również ten artykuł, aby upewnić się, że objawy które opisujesz to nie łupież --> http://portal.abczdrowie.pl/lupiez

Odnośnik do komentarza

Może akurat trafiłaś a szampon, który podrażnia twoją skórę? Zmień go na delikatny, nawet Bambino dla dzieci. Żeby poprawić stan skóry polecam wcierki Seboradin itp. z czarną rzepą. Są niby na porost włosów, ale ja zauważyłam, że dzięki nim skóra głowy jest odżywiona i zdrowa (nowych włosów niestety nie było, ale może za krótko stosowałam).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...