Skocz do zawartości
Forum

Natrętne myśli, stres i problem z zasypianiem


Gość chudy97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat i mam dziwne mysli, leki duzo sie stresuje problemy z zasypianiem. Zauwazylem tez ze bardzo duzo rzeczy mnie denerwuje, wkurzam sie czasami bez powodu, jestem rozdrazniony, nie mam juz takiego apetytu jak kiedys, mam czeste zmiany humoru. Co do problemow z zasypianiem to Otoz,zamykam oczy,chcę zasnąć , ale skupiam się na tej czarnej dziurze która wystepuje po zamknieciu oczu. Wiem ze to idiotyczne ale nie potrafie sie skupic , przestac myslec o tym co sie dzialo dzis wczoraj przedwczoraj ze tu cos zle zrobilem tu cos zle powiedzialem a i jeszcze jak tak o tym mysle to mi tak dziwnie powieki drgaja i po chwili pojawia sie bol glowy i nici ze spania. Tak jakbym zapomnial jak sie zaypia nie umiem sie zrelaksowac wyciszyc i spokojnie zasnac. A w dzien to oczy mam tak jakby szeroko otwarte gdy poruszan na boki to odczuwam bol nie umiem sie skoncentrowac poloze telefon na biurko obruce sie i po chwili szukam telefonu bo nie pamietam gdzie go dalem wszystko jest mi obojetne. Na praktyce jak szef mi powie ze mam cos zrobic to nw jak sie za to zabrac i gdy to robie to mysle ze robie to zle i ze szef przyjdzie i dostane opieprz ze mam tego tak nie robic a gdy przychodzi to mowi no dobrze. Wgl tez jak sie mnie pracownik pyta czegos to nie umiem sie wyslowic a jak juz odpowiem to mysle ze zle iwgl i gdy jemy sniadanie w stolowce to mam taki jakby wstret do jedzenia wezme gryza. Mielam mielam i nie umiem polknac tak jakby mi cos w gardle przeszkadzalo a w domu normalnie zjem ale tez z taka niechecia. I tez mam takie cos ze jak np stoje na przystanku i jest duzo ludzie to mysle ze sie na mnie gapia i nw co mam z soba zrobic jak sie zachowac iwgl nigdy wczesniej tak nie mialem. I te objawy nie wystepuje caly czas tylko np przez 3-4 tygodnie potem jest normalnie wszystko git i znowu. Meczy mnie to strasznie. Co to mi dolega?

Odnośnik do komentarza

Witaj Chudy97.
Ja mógłbym dopatrywać się nerwicy lub depresji, ale nie jestem lekarzem. Poza tym nie stawia się diagnozy przez internet.
Chyba zgodzisz się ze mną, że problemy są na tyle poważne, że wypadałoby wybrać się do lekarza. Myślę, że powinieneś udać się do lekarza domowego, opowiedzieć o tym wszystkim i zwrócić uwagę na ból w oczach. Ten ból może być związany ze stresem, ale może także wskazywać na inną chorobę.
Następnie powinieneś wybrać się do psychologa. Z pewnością to co się z Tobą dzieje związane jest ze stresem. Być może ze szkoły, praktyk lub domu. Na pewno Jakąś rolę w tym wszystkim odgrywa fakt, że dojrzewasz.
Postaraj się wybrać do lekarza bo obawiam się, że samo nie przejdzie a z czasem Twoje problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym będą jeszcze większe.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Witam. Prawdopodobnie masz to co ja czyli nerwicę (ja zmagam się z nią od 3 lat), również zdarzają mi się takie sytuację jak tu opisywałeś, ale staram się nie zwracać na to uwagi. Przed snem pij melise (ewentualnie uspokajające ziołowe tabletki) i oglądaj komedie, nie dopuszczaj do siebie negatywnych myśli, jeśli jakaś kiełkuje w Twojej głowie zacznij mysleć intensywnie np o kolorze ścian w pomieszczeniu, naucz się również nazywać na głos swoje emocje to również pomaga. Żyj tu i teraz nie zastanawiaj się nad dniem poprzednim ani jutrzejszym. Możesz zacząć uprawiać jakąs aktywność fizyczną to też dużo daje;) Przede wszystkim wybierz się do specjalisty (psychiatra, psycholog) nie zaszkodzi Ci to a może wiele pomóc;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałeś, że Twoje objawy (problemy z koncentracją uwagi, uczucie "guli w gardle") występują przede wszystkim w sytuacjach społecznych. W domu (czyli wśród ludzi, których dobrze znasz) wszystko jest w porządku. Poza tym masz problemy ze spaniem, jesteś rozdrażniony, miewasz wahania nastroju. To wszystko może sugerować zaburzenie nerwicowe, jednak niemożliwe jest postawienie wiarygodnej diagnozy przez internet. Warto, żebyś skonsultował się z psychologiem. W między czasie spróbuj różnych treningów relaksacyjnym, zacznij uprawiać sport, po to, by zmniejszyć napięcie nerwowe.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moi poprzednicy dobrze ci radzą, powinieneś się przebadać.

Sen.. Gdy kładziesz się spać, powtarzaj sobie w myślach, że odpoczywasz, że relaksujesz się, że jesteś spokojny.
Możesz też sobie wyobrażać, ze leżysz na zielonej trawce, słoneczko świeci - ale najważniejsza jest sama ta myśl, że odpoczywasz.
Masz zajęty umysł, więc tym sposobem nie dopuszczasz zbędnych myśli, a i sugestia o odpoczynku, pomaga w relaksie.

Jak na jawie czujesz początki stresu, to też od razu myśl - jestem spokojny, opanowany - myśl tak w kółko, to pomaga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...