Skocz do zawartości
Forum

Przygotowanie do ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kirunka

~Benia55][quote~kirunka
benia a co znaczy zmiana diety?[Regularne jedzenie, owoce warzywa, ryby wszystkie pokarmu zawierające potrzebne kobiecie w ciąży składniki

no w takim razie się zgodzę - zdrowa dieta jest bardzo ważna nawet nie konieczni w ciąży

Odnośnik do komentarza
Gość tajemnicza22

a co z dentystą czemu to jest ważne , oprócz tego że kobieta w ciąży ma wymioty i niszczy zęby to dla tego ? ja chce mieć dzidzie ale jeśli chodzi o zęby hm starałam się jak mogłam je leczyć ale to tylko szkoda kasy bo i tak po miesiącu był problem mam to w genach po mamie jak mój brat mam straciła zęby w wieku 14-16 lat brat w wieku 17lat ja miałam problem też w wieku podstawowym ale starałam się jeszcze zęby mieć fakt że dłużej mam zęby od nich bo mam 22 lata ale strasznie szybko się niszczą :( wciągu miesiąca od leczenia znów coś jest nie tak . czyli będzie to problem jak będę w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

eko_girl
Cieszę się że mogłam coś doradzić :)

A bierzesz coś jeszcze?

W tej chwili tylko folik, ale jakieś kilka miesięcy temu wyszła mi kiepska morfologia. Brałam wtedy żelazo. Teraz staram się dobrze odżywiać.

Odnośnik do komentarza

~merka
i nie trać nadziei przecież jest jeszcze szeroka gama innych sposobów na zajście w ciąże

WOW, cóż to za sposoby? bo ja znam jeden, kiedy komórka żeńska (jajeczko) łączy się z męską (plemnikiem)... ;)
Dziewczyny, kiedy suplementujecie kwas foliowy i wszystkie niezbędne mikro i makroelementy w diecie i przez kilka miesięcy nic nie wychodzi, lepiej wybrać się do specjalisty.

Odnośnik do komentarza

~gracjak
~merka
i nie trać nadziei przecież jest jeszcze szeroka gama innych sposobów na zajście w ciąże

WOW, cóż to za sposoby? bo ja znam jeden, kiedy komórka żeńska (jajeczko) łączy się z męską (plemnikiem)... ;)
Dziewczyny, kiedy suplementujecie kwas foliowy i wszystkie niezbędne mikro i makroelementy w diecie i przez kilka miesięcy nic nie wychodzi, lepiej wybrać się do specjalisty.

więc ułatwiające ciąże, suplementy.
w ostateczności in vitro (więc jeśli tego nie znasz - poczytaj)
a dla tych które muszą pogodzić się ze złą wieścią pozostaje adopcja.

Odnośnik do komentarza

~Norkaa12
A badania jakieś podstawowe, hormonalne jakie masz na myśli?

Na początku podstawowe, żeby sprawdzić chociażby to, czy nie masz jakiś niedoborów witamin. Ciąża jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety, warto więc zrobić sobie taki "przegląd techniczny", żeby później nie okazało się że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

~merka
~gracjak
~merka
i nie trać nadziei przecież jest jeszcze szeroka gama innych sposobów na zajście w ciąże

WOW, cóż to za sposoby? bo ja znam jeden, kiedy komórka żeńska (jajeczko) łączy się z męską (plemnikiem)... ;)
Dziewczyny, kiedy suplementujecie kwas foliowy i wszystkie niezbędne mikro i makroelementy w diecie i przez kilka miesięcy nic nie wychodzi, lepiej wybrać się do specjalisty.

więc ułatwiające ciąże, suplementy.
w ostateczności in vitro (więc jeśli tego nie znasz - poczytaj)
a dla tych które muszą pogodzić się ze złą wieścią pozostaje adopcja.

Wiem co to in vitro ;), ale w tym wypadku, też muszą być komórki rozrodcze, żeńskie i męskie, które doprowadza się do połączenia w warunkach laboratoryjnych.

Napisałam suplementacja, a to nie to samo co suplement. Ja biorę sam kwas foliowy a co do innych witamin to według zaleceń lekarza w razie niedoborów.

Odnośnik do komentarza
Gość Norkaa12

eko_girl
~Norkaa12
A badania jakieś podstawowe, hormonalne jakie masz na myśli?

Na początku podstawowe, żeby sprawdzić chociażby to, czy nie masz jakiś niedoborów witamin. Ciąża jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety, warto więc zrobić sobie taki "przegląd techniczny", żeby później nie okazało się że coś jest nie tak.


Ok dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Gość alinka30

ja zaczęłam wcześniej ćwiczyć bo wiedziałam że później może być problem z kondycją, brałam też kwas foliowy a poza tym żeby uzupełnić florę w bakterie kwasu mlekowego brałam provag bo wcześniej zdarzały mi się infekcje intymne, na szczęście wszystko w ciąży było ok i urodziłam zdrową córeczkę

Odnośnik do komentarza

~gracjak

Wiem co to in vitro ;), ale w tym wypadku, też muszą być komórki rozrodcze, żeńskie i męskie, które doprowadza się do połączenia w warunkach laboratoryjnych.

Napisałam suplementacja, a to nie to samo co suplement. Ja biorę sam kwas foliowy a co do innych witamin to według zaleceń lekarza w razie niedoborów.

Można również spróbować połączenia kwasu foliowego z inozytolem. Czytałam, że też pomaga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...