Skocz do zawartości
Forum

Narośl przy wejściu do pochwy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kalinusia

Też to mam. A poza tym, odrobinę głębiej takie malutkie wystające jakby kolczyste wypustki mi się pojawiły. Byłam u ginekologa dwa dni temu. Powiedziała, że to wygląda na efekt jakiegoś wirusa w organizmie, którego prawdopodobnie nosze od dłuzszego czasu, bo takie rzeczy nie pojawiaja sie z dnia na dzien, z reguły po kilku miesiacach od przekazania nam przez partnera. Prawdopodobnie jakaś odmiana hpv, ale spokojnie - nie tego powodującego raka szyjki macicy, bo tamtej nie wywołuje takich zmian :) pobrała mi cytologie dla sprawdzenia, zrobiła usg dopochwowe i póki co nie widziała zadnych innych zmian (czekam na wyniki cytologii). Generalnie jesli zechcę, może mnie zabrać na dzień do szpitala na NFZ na zabieg i wszystko wyciąć. To co wycięte bedzie wysłane do badania histopatologicznego dla sprawdzenia :) zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, do szpitala sie idzie rano, a wychodzi sie wieczorem, nastepnego dnia raczej nic specjalnego sie nie czuje, poza możliwym lekkim pieczeniem. Jeśli jest taka potrzeba, to mejsca po wycieciu są zszywane rozpuszczalna nicią, ale tylko gdyby jakos bardzo krwawiło. Tak poza tym zabieg bezpieczny, aczkolwiek, ze wzgledu na obecnosc wirusa w organizmie, istnieje mozliwosc nawrotów w przyszłosci. Wiem, że moja ginekolog jest mega super dobrą specjalistką i pewnie skorzystam z zabiegu :D
A jak sie u Was sporawy maja?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...