Skocz do zawartości
Forum

Zasada jedzenia 4-5 posiłków dziennie


Gość Klaraaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Analizuje ABC zdrowego odchudzania i najważniejsza zasada to jedzenie 4-5posiłków regularnie. Moja otyłość się bierze (tak mi się wydaje) z kompletnie rozbitej diety, średnio tylko 2posiłki dziennie, dzień rozpoczynam od kawy, coś miedzy czasie, a kolacja późna dość duża, by w końcu się najeść. Muszę to zmienić! Nie wiem jak podejść rozsądnie do sprawy w moim przypadku, ponieważ pracuje o różnych porach w nienormowanym czasie pracy, np. jednego dnia 8-18, kolejnego 15-02 i np. tak 3dni pod rząd itp., wtedy oczywiście po takim dniu pracy moje śniadanie jest ok godziny 11, a innego o 7rano, czy to nie tworzy błędnego koła? Jak zrobić by było dobrze w takim przypadku? Czy regularne posiłki to jako o stałych porach czy regularnie co ok 3h? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jedzenie regularnych posiłków jest bardzo ważne, ponieważ pozwala przyspieszyć metabolizm oraz zmienić gospodarkę organizmu z oszczędzania na spalanie.
Co do pór jedzenia posiłków, ściśle ustalone godziny pomagają w usystematyzowaniu posiłków. Jeśli masz nieregularny plan, to proponuję zrobić plan tygodniowy. I postaraj się zaplanować posiłki tak by były w miarę o tych samych godzinach. Wiadomo, że nie da się tego ustalić co do minuty, więc niewielkie odchylenia mogą istnieć. Postaraj się zawsze wstawać o tej samej porze, spowoduje to automatycznie wyregulowanie czasu pierwszego posiłku. Jeśli regularnie będziesz wstawać to i zapewne w miarę regularnie będziesz chodzić spać. Czyli ostatni posiłek, również będzie spożywany mniej więcej w tej samej godzinie. Tym sposobie z 4 posiłków 2 już masz ustalone.Spróbuj w swoim planie tygodniowych zauważyć pewną cykliczność w pod nią ułożyć swoje posiłki.

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna odchudza się

Mi tez dietetyczka kazała jeśc mniej więcej co 3-4 godziny niezależnie od tego o której wstaje i o której się kładę spać - ostatni posiłek lekki i tak 2 h przed położeniem się spać. Na kolacje polecam soki warzywne bo są pożywne i niskokaloryczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosiaczekkkk

słyszałam że dietetycy i wszystkie fit blogerki polecają picie soków warzywnych więc i ja chyba zacznę. Zrobiłam mały reaserch w sieci i znalazłam dwie popularne wyciskarki kalorika FE 2000I i FE1008 . Moze mi ktoś doradzić którą lepiej kupić? Może macie któryś z tych modeli w domu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...