Forum Żywienie i fitness

Jedzenie jogurtu naturalnego a odchudzanie

~smutnaa13

~smutnaa13

waze 52 kg, czy jedzac przez miesiac tylko jogurt naturalny schudne 10 kg? mam 165 cm.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Deszczowa Piosenka

Deszczowa Piosenka

i co schowasz się za łopatę? No bez przesady ty chcesz się zagłodzić przecież jogurt nie dostarczy Ci wszystkich składników odżywczych. Moim zdaniem taka dieta to głupota, nie dość że osłabisz orgaznim, mozesz go nawet zakwasić ( zbyt dużo białka) to jeszcze efekt jo jo będzie piorunujący

85289 deszczowa-piosenka Kobieta, 30 lat, Dobczyce
dadaaria

dadaaria

nie schudniesz, dostaniesz anemii i na tym sie skonczy a jak zaczniesz jesc przytyjesz 2 razy wiecej

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Twoja obecna waga jest zbyt niska. Twoje BMI wynosi 19,1 i wskazuje na niedobór masy ciała, dlatego nie powinnaś się odchudzać.
Jedząc sam jogurt naturalny doprowadzisz do powstania niedoborów składników odżywczych, witamin oraz minerałów i wynikających z nich chorób.Dodatkowo w trakcie trwania takiej ,,diety" będziesz czuć się osłabiona, zmęczona, Twoje samopoczucie będzie co raz gorsze. Mogą wystąpić omdlenia, spadki koncentracji i zaburzenia pamięci.
Dlatego też zastanów się nad tym czy warto ryzykować niepotrzebnie zdrowiem.

25 kamila-okulska Kobieta, 31 lat, Lublin
majaka

majaka

O panie, widzisz i nie grzmisz!
Dziewczyno jeśli masz tak zaburzone postrzeganie swojego ciała że wydaje ci się, że musisz schudnąć 10 kg i jesteś gotowa zrobić to tak drastyczną metodą to powinnaś zwrócić się o pomoc do psychologa.
Na samym jogurcie daleko nie pociągniesz - grozi ci niedobór wielu witamin, a z powodu braku tłuszczów w diecie, także witaminy A,D,E i K nie będą się miały jak przyswajać (pomijam już kwestię, że nie będą miały z czego). Każda dieta odchudzająca potrzebuje wszystkich składników odżywczych, nawet tłuszczów, tylko trzeba wybierać te dobre, np. olej rzepakowy. Sam jogurt przez miesiąc to nie dieta - to samobójstwo.

84127 majaka Kobieta, 34 lata, Poznań
~klara022

~klara022

Ja też się odchudzam, ale to nie powód żeby dać się zwariować. Jogurty naturalne jadam z płatkami i błonnikiem dość często, ale lubię bardzo bakoma premium gold i nie rezygnowałam z nich, jem sobie np zamiast drugiego śniadania czy kolacji, a efekt i tak jest taki jak chcę.

~folka

~folka

Ja bardzo lubię te jogurty bakoma premium gold.. są przesmaczne i na drugie śniadanie idealne. bo nie za duże, nie za małe. Osttanio zasmakowałam w tym z jagodami.

Wielka Mi

Wielka Mi

Jogobella ma dużo cukru i dość mało białka, wiec ja bym ich aż tak dużo nie jadła, jeśli chcemy się odchodzać.

100915 wielka-mi Mężczyzna, 111 lat, Wszędzie
~wolarka

~wolarka

Mnie zdecydowanie bardziej smakują jogurty Bakomy a te premium gold również fajne, szczególnie że większe.

~pierozekk

~pierozekk

Takie diety nie mają żadnego sensu, jeszcze bym zrozumiała jogurt na kolację albo jako drugie śniadanie ale jedzenie przez miesiąc tylko jogurtu to głupota, można się tylko od tego pochorować. Sama się odchudzam ale z głową, nie drastycznie, piję przed śniadaniem i kolacją błonnik i widzę że dużo mniej jem bo on wypłnia żołądek

~Asnetka

~Asnetka

Ja nie bardzo mogę jogurt, ale robię sobie rano owsiankę na wodzie i miksowanych owocach. Dodaję sobie colon slim do niej zawsze.

~citrus

~citrus

@pierozekk ma 100% rację. Jogurt na każde danie? Mmozna się tylko nabawić problemów z jelitami ;/ wiem bo sama przez to przechodziłam, ale ja dodawałam do każdego dania błonnik. Skonczyło się to ostrym zatwardzeniem przez kilka dni, które leczyłam dicopeg 10g Naprawde we wszystkim trzeba zachowac umiar i podchodzić rozsądnie do tego typu tematów. A najlepiej zwyczajnie zwrócic się o pomoc do specjalisty - dietetyk ułoży odpowiedni plan żywieniowy dostosowany do trybu życia danej osoby

~justyna981

~justyna981

Ja ostatnio spotkałam na półce w sklepie jogurty ZOTT #jestemPrimo, są przepyszne i występują w różnych wariantach smakowych.

~resortka

~resortka

mam nadzieje ze jaja sobie robisz a nie pytasz powaznie... we wszystkim trzeba znac umiar.. jogurt nie dostarczy tych wartosci odzywczych ktore sa potrzebne do normalnego funkcjonowania... ja tak kiedys zaufalam diecie opierajacej sie na makaronach i kaszach nie pamietam nazwy... mialam po niej takie zaparcia ze szok.. dicopeg 10g mi pomogl ale od tego czasu jem z glowa

Anulka234

Anulka234

Jogurt naturalny to doskonałe uzupełnienie diety. Od niemal 2 lat jogurty naturalne na stałe zagościły w mojej diecie. Zrezygnowałam z jogurtów smakowych. Wolę wybrać naturalny i połączyć go z owocami.

87504 anulka234 Kobieta, 31 lat, Rzeszów