Forum Żywienie i fitness

Ćwiczenia modelujące mięśnie

~nika049

~nika049

Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad pewną rzeczą: jeśli jestem na diecie 1000 kalorii i ćwicze 3 razy dziennie to możliwy jest rozrost mięśni? Chciałabym schudnąć i wyszczuplić nogi ale obawiam sie że przyniesie to odwrotny skutek. Lubie uprawiać sporty i nie potrafie siedzieć bezczynnie, ale czy napewno moge tyle ćwiczyć jeśli chce wyszczuplić a nie rozbudować nogi ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~magda2

~magda2

Jest to za mała podaż kalorii, by nastąpił rozrost mięśni. Odradzam jednak stosowania forsownych ćwiczeń i niskokalorycznej diety, ponieważ spowolnisz swoją przemianę materii (mimo ćwiczeń) i po diecie pojawi się efekt jojo. Pozdrawiam

~Pomocna

~Pomocna

przy intensywnych ćwiczeniach musisz spożywać minimum 1400 kcal dziennie. Jeżeli będziesz spożywać mniej kalorii to nabawisz się niedoborów i nie zbudujesz mięśni.

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Jeśli jesteś aktywna taka ilość kalorii jest za mała powinnaś dostarczać swojemu organizmowi około 1500 - 1800 kcal dziennie. Jeśli chcesz wysmuklić nogi i nie doprowadzić do rozrostu mięśni to polecam ćwiczenia rozciągające, pilates i callanetics. Są to ćwiczenia, które nie budują mięśni a je modelują. Jeżeli będziesz wykonywać ćwiczenia z obciążeniem to rozbudujesz sobie tylko mięśnie, a przecież nie oto ci chodzi. Rozciągaj mięśnie nóg i ćwicz bez obciążeń. możesz także ćwiczyć aerobowo, takie ćwiczenia wpływają na wszystkie mięśnie naszego ciała.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin
Rasputin

Rasputin

watpie czy na takiej diecie uda ci się wyrzeźbić mięśnie, za mało spożywasz kalorii aby mieć siły i mieć z czego budować mięśnie

129 rasputin Mężczyzna, 42 lata, Rzeszów
~Komercha

~Komercha

a niby z czego te mięśnie miały by rosnąć? Jeśli ćwiczysz 3 razy więcej to powinnaś spożywać co najmniej 1400 kcal