Forum Zdrowie

Operacja żylaków odbytu

~zuzanna14

~zuzanna14

Cześć,

Moja mama ma żylaki odbytu i bardzo cierpi z tego powodu. Leczenie nie przynosi większych rezultatów, więc lekarz proponuje jej operację. Jednak moja mama boi się operacji i woli cierpieć niż pozbyć się problemu operacyjnie.

Uważam, że powinna się poddać tej operacji i spróbuję ją przekonać. Dlatego zbieram informacje na temat takiej operacji. Czyli na czym polega? Czy jest poważna? Czy są jakieś zagrożenia? Mogą wystąpić jakieś powikłania?

Może jesteście w stanie podać mi jakieś logiczne argumenty, które nakłoniłyby mamę do operacji?

Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~maksymilian0

~maksymilian0

Witam
Zabieg usunięcia żylaków odbytu trwa ok. 15 minut. Ja go miałem i było lepiej niż się spodziewałem. Przez pierwsze kilka dni trochę bolało. Musiałem brać leki przeciwbólowe, robić nasiadówki 4 razy dziennie i przez 4 dni leżeć.
Po tym czasie wszystko było super. Napradę bardzo się cieszę, że się zdecydowałem na zabieg, chociaż na początku też miałem opory. Myślę, że nie warto leczyć się na własną rękę. Jeśli lekarz zaleca zabieg, warto go posłuchać.

~wawrzyniecen

~wawrzyniecen

Taka operacja naprawdę nie jest groźna. W szpitalu przebywa się maksymalnie 2 doby. Mogą się oczywiście pojawić skutki uboczne, ale w porównaniu do ulgi jaką przynosi zabieg to nic. Możliwe powikłania to: ból w operowanej okolicy i dyskomfort przy oddawaniu stolca oraz obrzęk. Po kilku dniach wszystko jednak znika i człowiek w końcu czuje się wolny. Ja poczułem ogromna ulgę po tej operacji. Polecam.

~zuzannan

~zuzannan

Witaj. Bardzo dobrze robisz starając się przekonać mamę do zabiegu. Po operacji możliwość nawrotu choroby jest minimalna. A to oznacza, że więcej już nie będzie musiała się z nimi męczyć. Powiedz swojej mamie, że podczas operacji nic nie będzie czuła, ponieważ stosowane jest znieczulenie ogólne. Prześpi moment operacji, a jak już się obudzi, to będzie po wszystkim. Gorąco namawiaj mamę. Pozdrawiam.