Skocz do zawartości
Forum

Astma a sport


Anaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie. Zawsze byłam czynna sportowo, głównie biegam. Od dwóch lat mam męczący kaszel i ostatnio miałam trzy ostre ataki duszności. Po wizycie u lekarza i badaniach stwierdzono u mnie astmę. Dodam, że to może dość dziwne, bo biegalam jak do tej pory z nieleczona astma, a wyniki w biegach miałam nawet dobre. Czułam od dłuższego czasu, że jakbym miała polodech, miałam duszności i niekiedy słyszałam swist podczas oddychania, ale pomimo tego jakoś sobie radzilam i dobrze mi się biegalo. Czułam tylko, ze gdybym miała lepszy oddech, byłoby mi lżej. Lekarz zapisał mi inhalator Clenin Modulite 100, który biorę dwa razy dziennie. Zapisał również Ventolin 100 w razie ataku i zalecił branie przed treningiem. Leczenie zaczęłam tydzień temu i szczerze dopiero zapoznaje się z tematem astmy. Ventolin jeszcze nie stosowałam, ze względu na obawy przed skutkami ubocznymi. Szczerze, wolałabym brać go tylko w razie ataku. Boję się skutków ubocznych. Mam pytanie, czy jest konieczność brania Ventolin przed treningiem, czy wystarczy tylko brązowy inhalator, który biorę regularnie dwa razy dziennie. Leczenie trwa narazie dopiero 5 dni i szczerze nie czuje nadzwyczajnej różnicy w oddychaniu. Napewno mniej kaszle i katar się cofa. Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...