Skocz do zawartości
Forum

Puls


Gość Mattexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat, od paru dni mierze parę razy dziennie puls i zauważyłem że jest on w przedziale 75-85, dodam że przez te dni było bardzo gorąco, dodatkowo puls w okolicach 85 miałem zaraz po gotowaniu w nagrzanej kuchni i po spożyciu gorącego posiłku. Czy jest to obawa do niepokoju ?

Odnośnik do komentarza

Praca cały czas w ruchu, Ale nie jakoś ciężkie zadania, za to w okolicach 40 stopni w budynku bez okien. Kawa że względu na to że mam taką opcję w nowym telefonie, wczoraj sobie sprawdziłem i gdy chciałem wyszukać opinie na temat tego przeczytałem wiele różnych opinii.

Odnośnik do komentarza

statystyczne tętno/puls u zdrowego dorosłego mężczyzny wynosi 72ud/min.
Zbyt wysokie tętno jest chorobą i zwie się tachycardią. Szkodliwość polega na tym, że mięsień sercowy wykonując więcej skurczów szybciej ulega zniszczeniu, a serce zaprogramowane jest na 3 mld skurczów. Zbyt niskie tętno zwie się bradycardią i jest szkodliwe dla osób leniwych/otyłych/chorych, gdyż przyczynia się do niedotlenienia organizmu; natomiast u sportowców wyczynowych jest oznaką zdrowia i wytrenowania; np. pewien kolarz-mistrz świata miał tętno spoczynkowe 33ud/min!!!!
Notabene, przy tętnie 45 zanim serce się rozpadnie może upłynąć 130 lat, zatem warto uprawiać sport, ale rekreacyjny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...