Forum Zdrowie

Puls

~Mattexx

~Mattexx

Witam, mam 25 lat, od paru dni mierze parę razy dziennie puls i zauważyłem że jest on w przedziale 75-85, dodam że przez te dni było bardzo gorąco, dodatkowo puls w okolicach 85 miałem zaraz po gotowaniu w nagrzanej kuchni i po spożyciu gorącego posiłku. Czy jest to obawa do niepokoju ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mattexx

~Mattexx

Dziś miałem 105 przy odpoczynku po pracy przy temperaturze 35 stopni, czy też jest okej ?

~mgmg

~mgmg

moze byles odwodniony
nie wiem, ile czasu minelo od pracy i jak intenstynwa byla fizycznie

ka-wa

ka-wa

Dlaczego stale mierzysz ten puls ,źle się czujesz?
Nie ma takiej potrzeby.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
~Mattexx

~Mattexx

Praca cały czas w ruchu, Ale nie jakoś ciężkie zadania, za to w okolicach 40 stopni w budynku bez okien. Kawa że względu na to że mam taką opcję w nowym telefonie, wczoraj sobie sprawdziłem i gdy chciałem wyszukać opinie na temat tego przeczytałem wiele różnych opinii.

ka-wa

ka-wa wpis edytowany

To przyjmij do wiadomości ,że masz dobry puls i nie mierz bo wpadniesz jeszcze w obsesję,
Zmień pracę,bo ona generalnie nie wpływa dobrze na cały organizm,dlaczego tam nie ma klimatyzacji?

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
~Mattexx

~Mattexx

Właśnie zmieniam I to na miejsce z klimatyzacją, sprawdzałem ten puls tak często ze względu na to że przeczytałem takie komentarze na temat mojego pierwszego wyniku. Dzięki za odpowiedź.

~kolarzz

~kolarzz

statystyczne tętno/puls u zdrowego dorosłego mężczyzny wynosi 72ud/min.
Zbyt wysokie tętno jest chorobą i zwie się tachycardią. Szkodliwość polega na tym, że mięsień sercowy wykonując więcej skurczów szybciej ulega zniszczeniu, a serce zaprogramowane jest na 3 mld skurczów. Zbyt niskie tętno zwie się bradycardią i jest szkodliwe dla osób leniwych/otyłych/chorych, gdyż przyczynia się do niedotlenienia organizmu; natomiast u sportowców wyczynowych jest oznaką zdrowia i wytrenowania; np. pewien kolarz-mistrz świata miał tętno spoczynkowe 33ud/min!!!!
Notabene, przy tętnie 45 zanim serce się rozpadnie może upłynąć 130 lat, zatem warto uprawiać sport, ale rekreacyjny.