Skocz do zawartości
Forum

Czy to refluks ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jeżeli to niewłaściwe miejsce na takie pytanie to bardzo przepraszam, ale jestem nowy. Od kilku tygodni, dzień w dzień od rana do wieczora mam następujące objawy z różnym nasileniem od lekkich do bardzo uciążliwych :
ból w klatce piersiowej i między łopatkami, pieczenie za mostkiem, mocny uścisk w gardle, bóle brzucha, częste odbijanie, kwaśny posmak w ustach, nudności. Lekarz podejrzewa refluks. Biorę leki już 10 dni i nic nie pomaga. Rok temu miałem gastrosjopię i stwierdzono wtedy zapalenie błony śluzowej żołądka. Byłem już u 2 kardiologów, wszystkie badania ok w tym holter, abpm, ekg i echo serca. Mam 22 lata. Codziennie bardzo dusi mnie w klatce, dolegliwości nasilają się w trakcie wysiłku i po posiłkach. Boję się, że to coś z sercem jednak. Co powinienem zrobić ? Czy to może być choroba wieńcowa serca lub jakieś stany przedzawałowe ? Ciśnienie zazwyczaj mam dobre, ale skakało mi już w przeszłości, biorę profilaktycznie beto zk 25 raz dziennie i mam ciśnienie zazwyczaj około 112/78. Martwią mnie te bóle i przyznam, że czasami panikuję przez nie :( Dodam, że mam 15 kg nadwagi. Czy to są objawy refluksu, czy raczej coś z sercem ? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję :) Staram się regularnie ćwiczyć, żeby trochę schudnąć, ale te bóle mnie dobijają i źle czuję się po wysiłku.

Odnośnik do komentarza

A stosujesz lekkostrawna dietę ? Nie jedz kwaśnych smażonych rzeczy fastfoodow ani słodyczy . Ugotuj sobie 2 łyżeczki siemienia lnianego w szklance wody gotuj tak z 10 min lub 15 poczekaj aż ostygnie ma powstać taki jakby kisiel . Wypij ten kisiel ale postaraj się bez ziarenek sam ten glutek. Nie zraz się smakiem mi po 2 tyg refluks znikł siemię jest najlepsze wypróbuj Na pieczenie za mostkiem polecam tez mleczko w aptece do kupienia .

Odnośnik do komentarza

Z pewnością nie są to stany przedzawałowe. Dolegliwości mogą wskazywać na stan zapalny lub wrzody żołądka. Wtedy często ból się umiejscawia właśnie na wysokości pomiędzy łopatkami. Tak jak Ci radzono pij codziennie siemię lniane od razu rano na czczo. Nie wykluczony jest też refluks , o czym świadczy kwaśny posmak w ustach i odbijanie. Twój lęk o zdrowie może też dawać objawy nerwicowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...