Skocz do zawartości
Forum

wyniki MR i TK


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Odebrałam właśnie wyniki MR kręgosłupa...i mnie niepokoją.opis:Badanie kręgosłupa lędźwiowego wykazuje spłycenie lordozy lędźwiowej.Na poziomie L4/L5 obecna pośrodkowa przepuklina krążka międzykręgowego,która uciska na worek oponowy,korzenie nerwowe oraz powoduje umiarkowane zwężenie otworów międzykręgowych z cechami ucisku na nerwy rdzeniowe.Na poziomie L5/S1 stwierdza się pośrodkowo-lewoboczną przepuklinę krążka międzykręgowego,która uciska na worek oponowy,korzenie nerwowe z przewagą po stronie lewej oraz zwęża otwory międzykręgowe w większym stopniu po str lewej.Wtylnej części krążka międzykręgowego na tym poziomie widoczna jest strefa podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych wskazująca na pęknięcie pierścienia włóknistego.Krążki międzykręgowe na poziomach L4/L5 i L5/S1 wykazują degeneracyjne obniżenie sygnału a krążek międzykręgowy na poziomie L5/S1 również wysokości.W zakresie trzonu kregowego Th11,L1,L2 obecne są krągłe ogniska podwyzszonego sygnału w obrazach T2 i T1 zależnych średnicy do 13mm o charakterze naczyniaków.Innych cech ucisku na struktury wewnątrzkanałowe nie wwykazano.Czy ktoś z Was miał taki opis i co powiedział lekarz....?Bardzo proszę o odp....badanie TK głowy wykazało:obraz mózgowia oraz wewnątrzczaszkowych przestrzeni bez zmian.Po podaniu kontrastu w płacie potylicznym lewym uwidoczniła sie struktura naczyniowa przebiegająca od okolicy trójkąta komorowego w kierunku kory i uchodząca prawdopodomnie do zatoki strzałkowej górnej.Do rozwazenia badanie w opcji angio celem wykluczenia ewentualnie malformacji naczyniowej.Innych ognisk patologicznych nie uwidoczniono...nie wiem czy to ma wpływ jedno na drugie....dodam że 3 mies temu poroniłam czy to wszystko mogło mieć wpływ na ciąże???

Odnośnik do komentarza

zaczęło się od bólu w lędźwiu było to ok roku temu.Ból był bardzo silny,po RTG wyszło że to dyskopatia.W lutym byłam skierowana na MR,ale na badanie musiałam poczekać az do 18 listopada.No i teraz od jakiś dobrych 4 mies mam bóle głowy,bóle te są codziennie czasami nasilają się i są naprawdę bardzo silne tak jak by coś mi głowę zgniatało- ciężko to opisać.Po TK widzisz ka-wa co wyszło.22 grudnia ide z wynikami do neurologa.zobaczymy co mi powie;/

Odnośnik do komentarza

Edyciak ostatnio byłam przebadać się u onkologa gdyż mam również mastopatię i musze co jakiś czas kontrolować piersi...pokazałam swoje opisy z MR oraz Tk głowy temu learzowi bo jest również chirurgiem...to popatrzył na mnie i sie roześmiał że w takim wieku nie choruje się na takie rzeczy i żebym nie szukała na siłę...ręce mi opadły....bo kregosłup rzeczywiscie narazie mi nie dokucza,ale bóle głowy mam ponad 5 mies..dzień w dzień i dodam że bóle nasilają się...no ale i tak nikt nie traktuje mnie poważnie..tylko patrzą jak na idiotkę...masakra.

Odnośnik do komentarza

badanie przeprowadzono w technice spiralnej po dozylnym podaniu srodka kontrastowego w fazie tetniczej i zylnej.w obu fazach badania w lewym placie potylicznym uwidocznilo sie dodatkowo zakontrastowane naczynie sr.4mm,idace od okolicy trojkata lewej komory bocznej ku obwodowi i uchodzace do zatoki strzalkowej gornej.w okolicy trojkata lewej komory bocznej od naczynia odchodza drobne,zakontrastowane naczynia sr.1mm-obraz wrodzonej malformacji naczyniowej o charakterze naczyniaka zylnego,obraz porownywalny do poprzedniego tk głowy.cech swiezego krwawienia srodczaszkowego nie stwierdza sie.poza tym w obrebie uwidocznionych naczyn zmian nie ma.niewielkie przyscienne pogrubienie blony sluzowej obu zatok szczekowych.czesciowa sklerotyzacja prawego wyrostka sutkowatego.to odebralam dzis...w srode ide do neurologa...ciekawe co dalej;(załamka.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe co Ci powie,czy to kwalifikuje się do zabiegu,czy to od tego masz te bóle głowy...

Poczytaj sobie o malformacjach naczyniowych mózgu,żebyś wiedziała o co pytać lekarkę,są to generalnie wady wrodzone i można przeżyć życie wcale o nich nie wiedząc,jak nic nie dolega i nie zrobi się badania mózgu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

no i oczywiście nie mogło być inaczej... Lekarze twierdzą że moje bóle nie są spowodowane malformacją...że nie będą tego ruszać bo to "tylko żylna"...masakra...a bóle są...pojechałam do neurologa który zajmuje się wszelkimi bólami głowy...Zbadał mnie i powiedział że mam poblokowany odcinek szyjny cokolwiek to znaczy...Zrobiłam Rtg i czekam na opis...mam nadzieję że ten lekarz w końcu mi pomoże z moimi dolegliwościami;(

Odnośnik do komentarza

zdjecie rtg odcinka szyjnego wykazało:Ograniczenie fizjologicznej lordozy.Tarcza c6-c7 nieznacznie zwęzonaa.Po stronie lewej kręgosłupa u jego podstawy wirowaty cień-włosy?Widoczny jest trzon motyli c7 oraz obustronnie nieznaczne wydłużenie wyrostków poprzecznych c7.Do rozważenia badanie MR.Czy ktos może mi coś więcej powiedzieć co to oznacza?

Odnośnik do komentarza

Masz pewne nieprawidłowości,specjalistą nie jestem ,ale wg mnie,skoro nie ma ucisku na korzenie nerwowe czy na rdzeń,to nie powinno dawać takich dolegliwości bólowych,
ale to dokładnie określi Ci lekarz.

Miałam wcześniej zapytać,czy masz wykluczona migrenę?
Poczytaj też o klaserowym i napięciowym bólu głowy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...