Forum Zdrowie

Czy to są objawy problemów z hormonami? Endokrynolog?

Chris_001

Chris_001

Witam Wszystkich

Ja tę sytuację mam odkąd pamiętam i zawsze z tym miałem ogromny problem, ale dopiero teraz mam możliwość się tym zająć, gdyż mam pieniądze, które mi na to pozwolą. Mam 32 lata i niestety nie wyglądam zbyt męsko i:

1. Mam bardzo duże problemy z przybraniem na wadze pomimo profesjonalnej diety i aktywności fizycznej (ok. 2 kg na około 5 lub 6 miesięcy). Zrezygnowałem z tego bo utrzymanie zdobytych kilogramów jest bardzo kosztowne.

2. Brak jakiegokolwiek zarostu na klatce piersiowej. Na rękach i nogach owłosienie bardzo rzadkie.

3. Bardzo chciałbym zapuścić brodę i zarost na twarzy, lecz on praktycznie nie rośnie, a jeśli już uda się coś zapuścić, to wygląda to tragicznie, jak rzadka trawa.

4. Niestety nie posiadam naturalnej męskiej fryzury, gdzie każdemu jakoś się te włosy automatycznie układają. Mi włosy rosną do góry, aż opadną. Wygląda to dramatycznie, jak dosłownie nieumyte afro bezdomnego murzyna (bez urazy, to tylko przykład). Byłem u wielu fryzjerów, zdecydowana większość mi mówiła, że nie da się z tym nic zrobić, jedynie konsultacja z lekarzem i to najlepiej klinika lub chirurg albo peruka.

5. Kilka razy w miesiącu potrafi mnie dopaść uderzenie gorąca na całym ciele i towarzysząca temu bardzo duża potliwość.

Jak myślicie, dało by się to poprawić, warto iść z tym do lekarza, czy po prostu tak już mam i nie da się tego zmienić.

Dziękuję serdecznie

Pozdrawiam

170730 chris-001 Mężczyzna, 39 lat, Kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Do endokrynologa możesz iść również z NFZ. To jest zdecydowanie zadanie dla niego. szkoda, ze dopiero w tym wieku próbujesz coś z tym zrobić.

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice