Forum Zdrowie

porady?

~mrowka999

~mrowka999

W sumie to raczej pytanie czy już czas na psychiatrę, czy jeszcze coś zbadać:)

Mam 21 lat, jestem drobny (165/49,8). Nigdy chorowity nie byłem, badania krwii i moczu poprawne, z wyjatkiem podwyzszonego p-lcr, ale to bez znaczenia.

w sumie od roku zastanawiam się co to może być, bo wolę znaleść "coś" i się wyleczyć niż żyć jak żyje.

co mi jest - od kilku lat potrafię bez problemu przespać po 10-14 godzin, bywał okres, że i 15-16h przespalem. Np kladlem się o 1-2 w nocy, wstawalem 17 (weekend). Od nie pamiętam kiedy boli mnie głowa, dla mnie stało się to już częścią życia, myślałem, ze to może od długiego snu i zdarzało mi się na siłę szybko wstać po 6-8h (przez co cały dzień ziewalem i oczy mi się zamykaly), ale ból nie ustąpił. Czasem czuje ból z tyłu głowy, nie wiem czy to ma znaczenie.
Swoją drogą jak się po 12h to i tak mi się chce spać.
Po kucaniu jak wstaje to mam ciemno przed oczami i tracę rownowage, tak słabne, że bez chwycenia się czegoś upadne. Czuje wtedy mówienie w nogach.
w zeszłym tyg podczas katariu leciala mi krew z nosa.
hmm jestem też blady, bardzo.
Leżąc teraz ledwo czuje bicie serca, musiałem macac ręka żeby wyczuć, ale zdarzają się momenty, że jak coś przystawie do klaty, to całe drży w rytm bicia, tak mocno bije. Zdarza się tęz, że w tych okolicach mnie coś "boli", ale lekarz chyba przy osluchaniu by coś usłyszal.

W/w objawy wskazują na anemie, ale wyniki krwii były wporzadku. Dlatego się zastanawiam czy może to problem ze mną i czas odwiedzić psychiatrę?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mrowka999

~mrowka999

Ah, zapomniałem dopisać, że mocno pogorszyl mi się wzrok i wieczorem jak jest spokojniej słyszę piski w uszach. Taka jakby wysoka częstotliwość.

~ambra

~ambra

Na psychiatrę jeszcze jest czas ;) Objawy, które podajesz mogą mieć wiele przyczyn. Czy masz dużo ruchu? Jakie masz ciśnienie? Uważam, że należałoby przebadać serce - ekg, tarczycę -TSH i zrobić rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze by też było, gdybyś dostał skierowanie do neurologa, tak długi sen nie jest normalny.

~mrowka999

~mrowka999

Ruchu mam szczerze mówiąc mało nie licząc pracy gdzie dużo "chodze". W ciągu 8 godzin myślę, że robię tak 10-20km, zależy od dnia i zabiegania.
Mówisz, że przydałoby się zacząć biegać dla zdrowia?

Ciśnienie chyba mam wporzadku, bo miesiąc temu było mierzone i nie było żadnych zaleceń lekarza. 120/60 czy tam 120/80 coś takiego.

~sprawdź

~sprawdź

Zdecydowanie zbadaj głowę, idź do neurologa powiedz o tych bólach, TK by się przydało, zawroty to słabe krążenie na to się przyda więcej ruchu nie koniecznie bieganie chyba że to lubisz może być basen wtedy więcej mięśni pracuje i poprawia się ukrwienie, a sen, zbadaj tarczyce, cukier jeśli OK taki Twój urok.

Dopelfinger1982

Dopelfinger1982

Wizyta u neurologa cie czeka opiszesz mu szczegolowo co ci dolega on zdecyduje czy robic tomografie komputerowa i jakie leczenie jest ci potrzebne.Radzilbym ci jak najszybciej to zalatwic z glowa nie ma zartow nie wypisuj na forum nie wyczekuj odpowiedzi po niedzieli biez tylek w kroki i lec do neurologa.

168317 dopelfinger1982 Mężczyzna, 35 lat, Lublin