Skocz do zawartości
Forum

Co wpływa na koncentrację?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kalinaaaaaaaa

Ciężko jednak utrzymać koncentrację, gdy łapie migrena w pracy. Mało osób rozumie, ze to schorzenie a nie fanaberia. Jeżeli nie mam przy sobie leków na receptę, od neurologa, to niestety męczę się z nią przez kilka nawet kilkanaście godzin. Ciężko się jest skupić, bo napadowi towarzyszy otępienie, mroczki, coś strasznego, o ile nie jest się przygotowanym na ewentualny napad.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, odpowiednia ilość snu. Wczoraj czytałam artykuł że teraz przez pogodę u nas, przez mocno wahające się ciśnienie meteopaci (a ja nim jestem niestety) mogą mieć problemy z koncentracją i właśnie nawet snem. Polecali by osoby z nadciśnieniem (to znowu ja!) przestały pić kawę, ograniczyły papierosy itd... nie wiem jak Wy, ale ja bardzo odczuwam te zmiany. Tylko jak tu sobie pomóc jak bez kawy żyć się nie da;)

Odnośnik do komentarza
Gość Aniamimów

Miałam kilka miesięcy temu straszne problemy z koncentaracją, spałam 10 godzin dziennie a i tak byłam zmęczona i senna. Poszłam zdesperowana do apteki po jakieś suplementy i farmaceutka po wysłuchaniu moich objawów , zasugerowała mi żebym zrobiła sobie z krwi z palca Test na niedoczynność tarczycy bo to też wywołuje objawy. Jakie było moje zaskoczenie kiedy test wyszedł pozytywny! poleciałam do lekarza - diagnoza niedoczynność Hashimoto, po kilku tygdniach już brałam eutyrox żeby uzupełnić niedobór i wróciłam do żywych. Kobietki badajcie się, czasem nie jesteśmy świadome że coś złego się dzieje.

Odnośnik do komentarza

~Aniamimów
Miałam kilka miesięcy temu straszne problemy z koncentaracją, spałam 10 godzin dziennie a i tak byłam zmęczona i senna. Poszłam zdesperowana do apteki po jakieś suplementy i farmaceutka po wysłuchaniu moich objawów , zasugerowała mi żebym zrobiła sobie z krwi z palca Test na niedoczynność tarczycy bo to też wywołuje objawy. Jakie było moje zaskoczenie kiedy test wyszedł pozytywny! poleciałam do lekarza - diagnoza niedoczynność Hashimoto, po kilku tygdniach już brałam eutyrox żeby uzupełnić niedobór i wróciłam do żywych. Kobietki badajcie się, czasem nie jesteśmy świadome że coś złego się dzieje.

Dokładnie miałam tak samo. Wieczna zamuła, senność wszystko wymagało ode mnie jakby nadludzkiej koncentracji. I co?test na niedoczynność tarczycy, usg tinne badania i okazało się ze mam TSH 30!i silną niedoczynność

Odnośnik do komentarza

Ja bym jednak kawy unikał. Według mnie na koncentracje ona nie pomaga. Według mnie najważniejsza jest dieta oraz dobór witamin, picie dużo wody. Mi osobiście na koncentracje pomagało także trochę wysiłku. Sprawiało to że po wysiłku kiedy miałem trochę pracy papierowej, potrafiłem się na niej skupić bez problemu, ciało odpoczywało a mózg zaczynał pracować :)

Odnośnik do komentarza

Hahaha, ekstrakt z konopii to właśnie na koncentrację wpływa źle :)
Najlepiej odstawić kawę i przestawić się na yerba mate albo zieloną herbatę - są bardzo zdrowe.
Oprócz tego trzeba metodą prób i błędów zorganizować sobie stanowisko pracy - muzyka lub bez muzyki, porządek czy artystyczny nieład, informacje na żółtych karteczkach czy w notesie.
To wszystko zależy od naszego zawodu. Mi pomaga cicha muzyka, najlepiej instrumentalna (słowa mnie rozpraszają) , ale są tacy, co potrzebują absolutnej ciszy :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie na koncentrację i wszelkiego rodzaju kłopoty ze zdrowiem jak i w profilaktyce jest zarówno ważne odpowiednie odżywianie, sport i suplementacja ze sprawdzonych naturalnych składników bez tego w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie naszemu organizmowi dostarczyć tego co niezbędne ,co jest równoznaczne z tym że zaczynamy chorować.Niski poziom kwasów Omega-3 w organizmie robi swoje .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...