Skocz do zawartości
Forum

Naturalne kosmetyki


Gość malwina82

Rekomendowane odpowiedzi

teraz u nas jest już większy wybór naturalnych i ekologicznych kosmetyków. ja jeszcze do końca nie rozróżniam jaka różnica między organicznym kosmetykiem a ekologicznym. A może jest to to samo? W certyfikatach też za bardzo się nie orientuję. Te które wymieniłaś kojarzę ale wiem, że jest ich ponad 10. Chciałabym mieć na półce więcej natury ale niestety wiele tych kosmetyków jest drogich. Chociaż koleżanka zwróciła mi uwagę, że też są nasze polskie ekokosmetyki, które są tańsze.
Odnośnik do komentarza
Zawsze zwracam uwagę na skład kosmetyków i posiadane przez nie certyfikaty. Ostatnio jestem wierna kosmetykom Sanoflore, które nie zawierają parabenów i innego chemicznego śmietnika, który może uczulać. Bardzo lubię ich maseczkę oczyszczającą z olejkiem eterycznym z Trawy Cytrynowej BIO. W swoim składzie ma naturalne składniki, pięknie pachnie i dobrze oczyszcza skórę :) No i jest bardzo wydajna!
Odnośnik do komentarza
Z trawy cytrynowej? Dla mnie brzmi interesująco. Sanoflore to polskie? I jak cena? Słyszeć chyba o nich słyszałam ale nie trafiłam jeszcze na nie. Ja obecnie testuję nasz krajowy produkt masło do ciała na bazie shea i oliwy z oliwek z beECO. Fajny! :)
Odnośnik do komentarza
Gość ekomama
A ja mam pytanie do Was. W zasadzie powiem wprost, takie malutkie badanie rynku robię, bo mąż mnie zniechęca z całych sił, a ja mu chcę udowodnić, że nie zna kobiet.
Gdybym przyszła do Was i zaproponowała kosmetyk, który zrobiłam w domu w pełni naturalny, ze składników z certyfikatami eccocert, typu odżywka do włosów, balsam do ust, mydełko peeling, maska. Nie taki , typu szklanka oliwy, szkalnka jogurtu , płatki owsiane, ale kosmetyk "profesjonalny", który pięknie pachnie naturalnymi olejkami i nie jest uciążliwy w użyciu i przy tym ma przystępną cenę. Gdybym nie była osobą anonimową, tylko kimś z Waszego otoczenia, miejscowości, środowiska, w dodatku znała się trochę na chemii, ziołach, kosmetologii. Czy skusiłybyście się na użycie takiego specyfiku?
Bardzo pomocna będzie Wasza opinia :-)
Odnośnik do komentarza
Gość wdziecznosc

Ja z kosmetyków naturalnych mogę spokojnie polecić The Secret Soap Store
Na pewno warto wypróbować ich mydeł i peelingów, bo robione są na naturalnych olejkach macademia, jojoba, masło shea. Dobre są dla osob które mają problemy z suchą skórą.

Odnośnik do komentarza
Gość elzbietapszczola

Ja używam Oriflame - kosmetyki są w 100% naturalne i nie testowane na zwierzętach oraz objęte Unikalną Gwarancją Satysfakcji :D- czyli nie jestem zadowolona to mogę oddać kosmetyk.:bigeek:

Odnośnik do komentarza
U mnie ani Avon, ani oriflame. po prostu mi ich produkty nie odpowiadają. koleżanko wdzieczność, dziękuję za linka fajne robią te mydła. a ja mydła bardzo lubię. :-))) na vichy mnie jednak szkoda pieniędzy wolę przetestować te nasze kosmetyki, to co proponuje ekologicznego Floslek i Ava (bo te obecnie mają jedynie certyfikat).
Co do pytania ekomamy - mnie by to zainteresowało. Pytanie tylko jaka byłaby cena?
Odnośnik do komentarza
malwina82 napisał/a:
Z trawy cytrynowej? Dla mnie brzmi interesująco. Sanoflore to polskie? I jak cena? Słyszeć chyba o nich słyszałam ale nie trafiłam jeszcze na nie. Ja obecnie testuję nasz krajowy produkt masło do ciała na bazie shea i oliwy z oliwek z beECO. Fajny! :)


Ja kupilam puder BU z bambusem, podobno rewelacyjny do tlustej skory :-) Czekam z niecierpliwoscia na dostawe.
BeECO Flosleka tez mam ale krem na dzien i drugi na noc. Moja skora sie tak odzywila ze az mięsista :-)
Odnośnik do komentarza
Wiele osób o wrażliwszej skórze, u których ogólnodostępne kosmetyki (typu mydła czy toniki) znanych marek powodują podrażnienia, powinno spróbować uśmiechnąć się do kosmetyków jakie tworzone są na bazie naturalnej. Wcale nie muszą mieć one – choć często pokutuje taki stereotyp – mało atrakcyjnego zapachu. :)
Odnośnik do komentarza
Ja mam taką książkę : "kosmetyka naturalna".
Ze skórą mam różnie , zależy od pory roku, tego co jem itp. I te maseczki które tam są na prawdę mi pomagają . Tylko niektóre składniki są trudno dostępne. :sourgrapes:
Odnośnik do komentarza
Gość mysza1901
Używam kosmetyki produkowane na bazie termalnych wód leczniczych. Bardzo długo szukałam kosmetyków, które by mnie nie uczulały (zdiagnozowano u mnie AZS). W końcu mi się to udało. Kosmetyki mają lekki i odświeżający zapach, spełniają moje wszelkie oczekiwania. Regenerują i złuszczają naskórek, doskonale nawilżają a co najważniejsze mają przystępną cenę.
Odnośnik do komentarza
blade_loki napisał/a:
Zwykle te naturalne są straaaasznie drogie...


skad ten pomysl?? albo inaczej co dla ciebie znaczy straszzzzzzzzzzzzznie drogie??
Bo jest cala masa kosmetykow naturalnych z certyfikatami eco w granicach 10-30zl za krem. Moim zdaniem to jest przecietna cena. Za beeco flosleka zaplaciam wlasnie ok 30zl. Popularne kosmetyki z reklam tez tyle kosztuja
Odnośnik do komentarza
O za 10zł to nie widziałam, a nie przepraszam np. alterra z rossmana. :) I jeśli nie zależy ci aby stoswać te najmodniejsze marki kosmetyczne to spokojnie bez nadwyrężania budżetu można przejść na naturalną pielęgnację.
Lepiej jednak zwracać uwagę na skład - chyba czytałyście o chemii w kosmetykach i wpływie na nasz metabolizm?
Liliana - na ile starcza ci taki krem z beEco?
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem kosmetyki na bazie naturalnych składników, lepiej wpływają na naszą skórę. Zawsze staram wybierać się tzw. dermokosmetyki, które sprzedawane są w aptekach. Są one przebadane dermatologicznie i z pewnością są wysokiej jakości. ;)
Odnośnik do komentarza
malwina82 napisał/a:
chyba czytałyście o chemii w kosmetykach i wpływie na nasz metabolizm?
Liliana - na ile starcza ci taki krem z beEco?


Jak to na metabolizm???
Wiesz co ja dokladnei nie pamietam na jak dlugo, stosowalam go wiosna, ale z tego co pamietam to starczyl na ponad miesiac (mialam osobny na nic i na dzien). Jest gesty i wydajny, gesty w sensie wydajnosci wlasnie. Zreszta pewnei sama wiesz jak ekoogiczne kremy sie roznia w konsystencji od tych zwyklych na wodzie. Sotosuje tez zasade mojej babci "Twarz kobiety konczy sie na wysokosci piersi" wiec sporo mialam do posmarowania. Teraz po wakacjach znow chce beEco kupic ale dodatkowo osobny na dekold i pod oczy.
Odnośnik do komentarza
Gość SimplyNails
Kosmetyki naturalne pozbawione są konserwantów i sztucznych komponentów. Nie uczulają, są więc idealne dla alergików, oraz dla osób z problemami skórnymi. Stworzone są dla osób, które dbają o swoją urodę oraz zdrowie i dbają o otaczający ich świat i naturę. Co raz więcej kobiet i mężczyzn sięga po te własnie kosmetyki i bardzo chwali sobie ich działania
Odnośnik do komentarza

Również zwracam uwagę na skład kosmetyków. Ogólnie żałujęże kiedyś zupełnie się na to nie patrzyłam oraz smarowałam sobie twarz byle czym....

Z polskich naturalnych kosmetyków mogę polecić:

serum na zmarszczki Richevon
krem na cellulit Vialise
serum na trądzik Sevolium
oraz krem na biust Frashe

Wszystkie maja bardzo fajny skład.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...