Forum Uroda

Suplement na wypadające włosy

~slabewlosy

~slabewlosy

Witam, chciałabym mieć grubsze, bujniejsze włosy. Ostatnio zauważyłam, że nie dość, że moje włosy są cienkie, to jeszcze wypadają w zwiększonej ilości. Myślę nad zakupem suplementu. Chciałabym żeby osoby, które stosowały suplementy, wypowiedziały się na temat skuteczności takich preparatów. Co polecacie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

lotka00

lotka00

Polecam Ci zwykły olejek rycynowy. Kupisz go za parę groszy w aptece a potrafi czynić cuda. Możesz go wmasowywać bezpośrednio w skórę, lub zrobić z niego maseczkę na włosy.

128449 lotka00 Kobieta, 39 lat, Lublin
~slabewlosy

~slabewlosy

A czy masowanie skóry nie jest niekorzystne? Moje włosy dość szybko się przetłuszczają...

~srz

~srz

z suplementów polecam ci tabletki biotebal, jednakze zeby kuracja zadzialala potrzeba min. ok. pol roku brania tabletek. :)

~AnetkaŁ

~AnetkaŁ

Ja stosowałam suplementy różnego rodzaju witaminy, skrzyp, itp. Niestety nic nie pomogło, a wywaliłam na to mnóstwo pieniędzy i czasu. Dopiero fryzjerka poleciła mi specjalistyczne kosmetyki, które mają w składzie triaminodil. Po stosowaniu ich (toniku i szamponu) przez jakieś 1-2 tygodnie zaczęło mi wyrastać sporo baby hair i powoli spadała liczba wypadających włosów.

~Sybilla4

~Sybilla4

Ja stosowałam Vitapil przez 2 miesiące i byłam bardzo zadowolona. Głównie brałam go ze względu na wypadanie włosów, które się zatrzymało po około miesiącu stosowania. Brakowało mi wtedy witamin, a dietą, niektóre braki nie tak łatwo uzupełnić.

Lena V.

Lena V.

Cześć.
Wcierka Jantar ( dosłownie groszowa sprawa), tylko zalecana jest konsekwencja w stosowaniu.
U mnie zadziałała.

Polecam świetnego bloga Aliny Rose i post " Wypadanie włosów. Sposoby, suplementy, środki, kosmetyki i rady"

Pozdrawiam.

--

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

127640 lena-v Kobieta, 104 lata, Kieszonkowa utopia
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Zanim zdecydujesz się na zakup suplementu lepiej odwiedź lekarza. Przyczyn odpowiedzialnych za przerzedzenie i wypadanie włosów jest wiele. I nie koniecznie muszą mieć one związek z niedoborem niektórych składników w organizmie. W tej sytuacji suplement nie będzie pomocy.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Możesz też w łatwy sposób ocenić czy rzeczywiście włosy wypadają w nadmiarze, wykonując prosty test. Jak będziesz miała wolny dzień to postaraj się zliczyć wszystkie włosy, które wypadły w tym czasie. Takie postepowanie zalecają dermatolodzy. Jeśli w ciągu dnia wypadło ci ok. 150 włosów lub więcej - rzeczywiście można stwierdzić, że włosy wypadają w nadmiarze i konieczne jest podjęcie działań mających na celu zahamowanie tego procesu.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~betinka11

~betinka11

możesz stosować różnego rodzaju suplementy do łykania, przeważnie opierają się one na tych samych lub podobnych składnikach, więc czy to będzie skrzypovita czy belissa czy jeszcze coś innego to głównie chodzi o systematyczność.
do tabletek polecam wcierkę na skórę głowy, połączona z delikatną stymulacją podczas aplikacji potrafi zdziałać cuda.
polecam specyfiki typu Koxidil Kosswell czy Seboradin - najbardziej efektywne

~Anita_m

~Anita_m

Skrzypolen jest fajny, poleciła mi go fryzjerka, która wcześniej testowała na sobie. Ale wiesz tak czy inaczej, żeby oceniać efekty to trzeba tak z 3 miesiące stosować.

aanka91

aanka91

Warto wiedzieć, że wypadaniu włosów sprzyja niedoborowa dieta (w której brakuje niezbędnych witamin i minerałów), stres, intensywne zabiegi na włosach (jak farbowanie, częste suszenie gorącym powietrzem, czy prostowanie). Na wypadające włosy pomocne są m.in. standardowe zestawy witamin i minerałów, oraz preparaty zawierające także wyciągi z ziół (skrzyp, pokrzywa) i aminokwasy (lizyna, metionina), jak popularna Silica. Dobrym rozwiązaniem są także specjalne płyny na włosy, chroniące je przed przesuszeniem, wypadaniem i nadmierna łamliwością.

147786 aanka91 Kobieta, 28 lat, Rzeszów
~esmeralda29

~esmeralda29

Też brałam skrzypolen ale wolę ten z kwasem hialuronowym bo ładna cera jet po nim taki kolor zdrowy i widać że nawilża

Gubernator

Gubernator

Jeśli chodzi o wypadanie włosów to przyczyn jest multum. Jedynie dobrze wykształcony dermatolog może to ocenić. Wszystko zależy też od twojego wieku, jak i problemach z włosami u Twojej rodziny. Jeśli masz w rodzinie np. dziadka który łysieje to masz prawie jak w banku że będziesz się szarpać jak i on.

154092 gubernator Mężczyzna, 35 lat, Pruszków
~ALINA88

~ALINA88

Ja ze swojej strony mogę tylko Hair Medic polecać. Mi taka kuracja bardzo pomogła. Ogólnie sama metoda jest prosta, nie trzeba kupować miliona preparatów odżywek i jeszcze innych cudownych środków, wystarczy szampon i serum, tyle. Dobrze się wmasowuję w skórę głowy, nie podrażnia, już po pierwszych tygodniach widać że włos się robi gęstszy.

~matyldaz33

~matyldaz33

mi niestety żaden suplement czy inny lek nie przyniósł zadowalających efektów i musiałam zdecydować się na zabieg - wybrałam zabieg Carbolift w SC Beauty Clinic w Warszawie który okazał się być bardzo skuteczny i jako jedyny jest połączeniem karboksyterapii i mezoterapii mikroigłowej

~joaska87

~joaska87

Podobno bambus jest jeszcze lepszy niż skrzyp. Niedługo sprawdzę to w praktyce, bo własnie sobie kupiłam Vitapil. Koleżanka poleca, mam nadzieję, ze i u mnie się sprawdzi. Może ktoś już stosował?

~Farmara

~Farmara

Bardzo dobre działanie na wypadające włosy ma biotyna. W składzie maja na przykład suplement Biotebal .
Witamina ta jest dobra rownież dla organizmu. Witamina ta bowiem stabilizuje poziom glukozy we krwi, zapobiegając odkładaniu się cukru w postaci tkanki tłuszczowej oraz doskonale uelastycznia skórę.

Występuje w produktach, które zawierają w sobie naturalne tłuszcze: drożdże piekarskie, mąka sojowa, orzechy włoskie i ziemnie, migdały, grzyby, ryż naturalny, sardynki, żółtka jaja i podroby.