Skocz do zawartości
Forum

Niska samoocena u nastolatka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem juz zmeczony, bo to jest chyba juz z 10 forum na jakim szukam pomocy. Otoz od jakichs 2 lat borykam sie z niska samoocena. Mam 18 lat i nie lubie siebie. Czuje jakbym byl wrogiem samego siebie. Bez przerwy porownuje sie do innych. Boje sie zycia, przyszlosci. Brak mi talentow albo czegos z czego moglbym byc dumny. Mam nadwage, a kazda proba schudniecia konczy sie porazka. Nie mam dziewczyny i nigdy nie mialem. Mieszkam za granica i przez te ostatnie dwa lata bylem bardzo zdesperowany w szukaniu kolegow. Kazdy, ktorego poznalem, po jakims czasie po prostu nie chcial sie juz spotykac. W pracy mam kumpla, ktory zaprasza mnie na imprezy ale boje sie ze robi to z litosci bo widzi jakim jestem nieudacznikiem. Za kazdym razem, kiedy jest zly/smutny mysle, ze ja mu cos zrobilem albo, ze to przeze mnie. Do psychologa nie chce isc bo chce sobie z tym sam poradzic. Mam problem i prosze Was co moge z tym zrobic bo moja pewnosc siebie jest niemal zerowa...

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika postanawia

Przede wszystkim przestań myśleć o sobie: nieudacznik itp. Na pewno tak nie jest. Trochę wiary w siebie. Na pewno jest coś co lubisz robić i jesteś w tym dobry. Musisz wziąć się w garść. Pamiętaj, że pozytywna myśl to podstawa. Każdy boi się przyszłości. Jeśli nie masz motywacji proponuję, abys poczytał o Prawie Przyciągania, albo obejrzyj film pt.Sekret.
Zyczę powodzenia i odezwij się, kiedy obejrzysz film.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Matt, tak jak pisali Przedmówcy, podstawą jest zmiana myślenia. Postaraj się w każdym wydarzeniu, sytuacji znajdywać pozytywy. Na przykład zamiast myśleć "znowu mi nie wyszło" pomyśl "tym razem mi się nie udało". Może to się wydawać prozaiczne, ale jest skuteczne - wymaga tylko pracy i czasu. Innym sposobem jest zamiana porównań w górę na porównania w dół.
Pod poniższym linkiem znajdziesz także inne ćwiczenia, które pomogą Ci poprawić samoocenę:
Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...