Skocz do zawartości
Forum

Biała gorączka


Gość marlena123321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marlena123321

Mam problem, który dotyczy mojego ojca (48l) jest on alkoholikiem. pije przez 2 tygodnie potem 2 tygodnie nie pije i jest w porzadku i potem nagle wystarczy ze cos go naleci i znowu wpada w taki ciąg. ostatnio z mama i siostra zaczelysmy podejrzewać, że dopadła go biała goraczka. nie jestesmy pewne ale objawy sa takie:
gdy przstanie pić to na drugi - trzeci dzien pojawiaja sie objawy ktore trwaja ok 3 dni sa to:
- zaburzenia snu - bezsennośc
- lęki - jest ze stresowany mowi ze mu serce kołacze
- drgawki, drza mu rece czasem caly drgnie jakby prad przez niego przechodzil
- wydaje mu sie ze cos mowimy o nim a np w ogole nie rozmawiamy w tej chwili z mama a on krzyczy z pokoju ze slyszy
- poci sie i kreci sie po domu bez celu

zastanawiamy sie czy to biala goraczka? co mamy robic w takiej sytuacji? on nie chce sie leczyc a my nie wiemy jak mu pomoc.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie to może być biała gorączka. Skoro się nie chce leczyć sprawa jest utrudniona. Ale ja bym zrobiła tak, że Twoja mama musi z nim porozmawiać na spokojnie w chwili kiedy będzie trzeźwy. Nagrajcie go telefonem jak się zachowuje, jakie ma objawy gdy pije i puście mu to kiedy bedzie trzeźwy. On musi zrozumieć, że to nie jest Wasz wymysł, tylko że martwicie się o jego zdrowie i że jest to powazna sytuacja. Musi zrozumieć, że te objawy są złe i mogą zagrazac nie tylko jego zdrowiu ale tez odbijaja sie na Was. Musi zrozumiec, ze krzywdzi i siebie i Was, jako rodzinę, która na to wszystko patrzy i przeżywa. Miejmy nadzieję, że zrozumie i zechce się leczyć, możliwe, że alkohol doprowadził do problemów neurologicznych, które mogą być trudne do wyleczenia. Jeśli pomimo to nie bedzie chciał sie leczyc pozostaje Wam złozenie wniosku do sadu o przymusowe leczenie. Zachwycony nie bedzie ale w przyszlosci moze Wam podziekuje za uratowanie zycia.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Delirium tremens, inaczej zwane białą gorączką jest powikłaniem alkoholowego zespołu abstynencyjnego i pojawia się 2-3 doby po zaprzestaniu picia. Charakteryzuje go drżenie całego ciała, lęki, które szczególnie nasilają się w nocy, niepokój ruchowy, urojenia, omamy, zaburzenia orientacji, wzrost tętna i ciśnienia.
Objawy Twojego ojca mogą sugerować delirium tremens. Stan fizyczny oraz możliwość wystąpienia agresywnych i autoagresywnych zachowań (szczególnie przy bardzo silnych omamach i urojeniach) powodują, ze delirium tremens traktuje się jako stan zagrożenia życia, co sprawia, ze wymaga bezwzględnej hospitalizacji.
Pomysł Tarji z nagraniem zachowań ojca jest dobry. Twój tata musi zrozumieć, że ma problem, że jest chory. To jest pierwszy i najważniejszy krok do wyleczenia. Możecie także wezwać z mamą pogotowie, kiedy tata ma napad białej gorączki.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Ania 1234

Witam serdecznie chciałabym zasięgnąć czyjejś porady. Moja siostra od dwóch lat jest w związku z chłopakiem,który nadużywa alkoholu. Dodatkowo po spożyciu niekontrolyje swojego zachowania. Wpada w złość,agresję,niszczy i demoluje mieszkanie. Opowiada rzeczy,które miały miejsce już dłuższy czas temu. Podczas tych ataków często zabiera go policja i kończy na komisariacie , potem przeprasza obiecuje poprawę,przyrzeka ze będzie się leczył. Po takich akcjach traci prace (w ostatnich miesiącach dwukrotnie ) Bardzo się o nią martwię bo nie wiem czy tacy ludzie się zmieniają,a ona ma już jeden nieudany związek i dwójkę dzieci.Boje się ze poraz kolejny mu wybaczy proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...