Skocz do zawartości
Forum

Alkohol na sen


Gość ja...96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ja...96

witam
kobieta32l
pije od 4 lat ,tylko raz się zdarzyła przerwa trwało to 1 rok.Muszę zaznaczyć że wcześniej wogóle nie piłam ani okazjonalnie ani dla towarzystwa . wszystko się zaczeło od śmierci jednego z rodziców byłam w ciąży i nie mogłam sobie z tym poradzic .Partner podsunoł mi alkohol abym odreagowala ,bardzo był to trudny czas bałam sie samotności ,nie mogłam sie pogodzić z nową sytuacją w której sie znalazłam ale nie potrafiłam się odnaleść.potem zmarł 2 rodzic w zaledwie 18 miesięcy póżniej ,,,tu sie juz całkiem załamałam i piję do dziś niby jest to tylko 2-3 piwa dziennie( na sen)ale jednak jest .co mnie zastanawia w dzień nawet nie mam takiej potrzeby i ochoty a rano jak sie budzę z bólem głowy czy bez złapałam sie że sama sobie powtarzam że wiecej nie siegne po piwo,bardzo żle sie czuje ,mam zawroty glowy i wogóle nie umię sie skupić ....ale jak nadchodzi noc i godzina 23 otwieram piwo czuje niesmak czasem niechęć ale wiem żę nie zasne i będe sie męczyć .....żałuję że wydażyło sie coś w moim życiu przez co znów siegnełam po rocznej przerwie......
jak zasnąć bez problemów ,jak odmówić sobie a raczej wyjaśnic żę nie potrzebuje tego ,przecież w dzień wolę funkcjonować normalnie inni przy mnie siegają po piwo a ja nie i nawet sie z tego ciesze ale noc ach ta noc....

Odnośnik do komentarza

Witam,
Problemy ze snem mogą być wynikiem traumy po stracie obojga rodziców. Moim zdaniem nie do końca Pani z nią sobie poradziła, zagłuszając swoje uczucia przez alkohol, nie dopuszczając do przeżywania bólu po stracie.
Wydaje mi się, że jest Pani psychicznie uzależniona od alkoholu. To, że nie czuje Pani potrzeby picia w ciągu dnia wcale temu nie przeczy. Radziłabym wybrać się na psychoterapię lub uczęszczać na grupę AA.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Powinnas postąpic tak jak napisała pani psycholog - musisz zgłosić się do psychologa, prawdopodobnie jesteś uzalezniona od alkoholu. przykre wydarzenia spraiwły, że topisz żal w alkoholu, ale upicie się nie sprawi, że problemy znikną, a na trzeźwo sa większe szanse, że sobie z nimi poradzisz. Powinnas skonsultowac się z psychologiem potrzebna Ci podwójna terapia: pierwsza aby zwlaczyć uzależnienie od alkoholu (to przez uzaleznienie musisz wypic alkohol na dobranoc, moze robisz to bo boisz sie ze przed snem bedziesz myslala o przykrych rzeczach, wspominala cos, a przez alkohol zapewnisz sobie to, ze te mysli sie nie pojawia bo usniesz szybko); druga zas terapia - jak radzic sobie z problemami, emocjami, musisz poddac sie terapii jak radzic sobie pos tracie bliskiej osoby, po smierci rodzicow - to jest bardzo wazne. Jesli nauczycz sie nad tym panowac i uporasz sie z emocjami, bedziesz Ci latwiej na co dzien poczujesz sie silniejsza i alkohol nie bedzie potrzebny. Dlatego zglos sie jak najszybciej do psychologa rozpocznij terapie i zadbaj o swoje zycie. Jestes mloda nie pozwol na to zeby alkohol zniszczyl Ci przyszlosc!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

wielu osobom sie wydaje ze takie rozwiazanie jest dobre ale tak nie jest - upic sie i pojsc spac, tak nie mozna niedlugo zaczniesz dni przepijac aby szybciej minely koniecznie potrzebujesz pomocy musisz o to zadbac i zapewnic ja sobie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...