Skocz do zawartości
Forum

Nieakceptowanie dziewczyny przez paczkę przyjaciół


Gość Pawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam na imię Paweł i mam 24 lata. Do tej pory moje życie było bajką, miałem zgraną paczkę przyjaciół, życie układało mi się idealnie, dobre studia i praca, życie towarzyskie. Rok temu poznałem dziewczynę, na początku było to tylko znajomość, potem przyjaźń. Idealnie wpasowała się w paczkę i została przez nią zaakceptowana. Ona miała za sobą długi związek ja byłem tęz po kilku bardzo nieudanych próbach. W końcu zakochaliśmy się w sobie. Straciłem dla niej glowę... I to był początek końca... Gdy znomi się o tym dowiedzieli, tak jakby nagle przestali ją lubić. Gdy widzieli nas razem udawali i zachowywali się tak jakbym przychodził sam. Ona była powietrzem dla nich. Jęsli już coś do niej mówili to były to bardzo chamski docinki.
Próbowałem z nimi rozmawiać, dowiedzieć się co ona takie im zrobiła, że tak jej nie cierpią. Jedyne co usłyszałem to to że ona nie jest dla mnie, że jest wredna i mną manipuluje. Oczywiście jest to nie prawda, bo dziewczyna bardzo się stara aby ją zaakceptowali. Rozmawiałem, mówię poznajcie ją lepiej, jest cudowna a oni na to ,że już ją znają i jej nie lubią. Pytałem się w takim razie czego nie okazywali jej tego jak tylko przyszła do paczki... milczeli. Już sam nie wiem co robić ,kocham ją i myślę o wspólnej przyszłości, nie mogę patrzeć jak ona za każdym razem się stara a potem płacze bo oni jej nie lubią. Nie mogę znieść że ludzie których znam 10 lat nie mogą jej zaakceptować, nawet niestarając się jej poznać. Ostatnio rozmawiałem z moją luba i powiedziałem jej że ona jest dla mnie ważniejsza, co usłyszałem, że ona bardzo mnie kocha ale nie będzie stawać na drodze między mną a paczką. Co zrobić? Może ktoś mi powie co ja mam zrobić żeby pogodzić obie strony. Chciałbym się spotykać z nią i z paczką ale na chwilę obecną nie jest to możliwe. Nawet jeśli jestem sam z nimi to cały czas słyszę jakieś głupie komentarze na jej temat. moje uwagi, strzelanie focha, bluzganie na nic się zdadzą... Co robić?

Odnośnik do komentarza

Warto się zastanowić dlaczego na początku została zaakceptowana, a dopiero z czasem, gdy Wasze uczucie było coraz silniejsze, została wykreślona z Waszej paczki przyjaciół. Twoi znajomi oskarżają Cię, że dziewczyna Tobą manipuluje. Bardzo często jest tak, że paczka znajomych nie lubi dziewczyny przyjaciela nie dlatego, że jest zła, ale z zazdrości, że spędza z nią więcej czasu, a przez to zaniedbuje ich. Zazdrość wśród przyjaciół jest nie mniej rzadka co zazdrość w związku. Twoi przyjaciele nie chcą się Tobą dzielić. I o ile jest to fajne, że chcą abyś był przy nich blisko, o tyle utrudniają Ci budowanie własnego szczęścia. Nie mozna zmusić nikogo aby lubił drugą osobę, ale można poprosić aby ją szanował i tolerował, chociażby przez szacunek do Ciebie. Dodatkowo możesz zapytać znajomych wprost co się stało, że wcześniej ją polubili a teraz nie. Szkoda byłoby rezygnować z przyjaciół, ale i szkoda zostawiać dziewczynę przez czyjeś niedopowiedzenia. Dlatego zapytaj skąd twierdzenie, że Tobą manipuluje, czy mają konkretne przykłady. Dodatkowo zastanów się, czy Twoje zachowanie względem nich się nie zmieniło. Spróbujcie ustalić pewne kompromisy, np. że jeden dzień spędzasz z dziewczyną, a jeden dzień z nimi. Warto zachować równowagę, ponieważ pełnia szczęścia to miłość i przyjaciele. Porozmawiaj z nimi, że są Twoimi przyjaciółmi i powinno im zależeć na Twoim szczęściu, a szczęście daje Ci właśnie ta dziewczyna. Warto także posłuchać ich strony, dlaczego zmienili zdanie i wspólnie wszystko zrównoważyć. Kiedy uda Wam się dojść do porozumienia, umówcie się na spotkanie, na którym Twoi znajomi dadzą szansę Twojej dziewczynie na ponowne zapoznanie i spojrzą na nią obiektywnie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jesli znasz tych ludzi 10 lat to nie odrzucaj ich słów od tack. Oni znają Cię doskonale i jesli to twoi przyjaciele to chcą Twojego dobra. Pewnie widzą coś, czego Ty nie widzisz. W końcu tej dziewczyny nie znasz aż tak długo, a skoro ja kochasz to nie jestes obiektyweny, masz trochę klapki na oczach, bo to normalne, bo jej ufasz. Spróbuj szczerze pogadać z najlepszym przyjacielem z tej paczki. Spotkajcie się sami i może wtedy coś z niego wyciągniesz. Czasem znajomi mają po prostu intuicję co do nowych ludzi, którzy kręcą sie przy ich bliskich. Ja tez tak mam... Czasem ostrzegam moich kolegów jak coś mi nie pasuje w dziewczynach, które się przy nich kręcą i chociaż sama nie wiem czasem o co mi chodzi, po prostu coś jest nie tak i to się czuje. Niestety zazwyczaj mam racje, bo z czasem wychodzi szydło z worka. Prawdziwa nature trudno ukryć prze większa grupą, obiektywni obserwatorzy naprawde widzą więcej.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...