Skocz do zawartości
Forum

Czy Olejek CBD może pomóc


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, postaram się opisać mój problem mam na imię Piotr mam 23lata i od 5 lat choruje na schizofrenie i moje objawy to m.in uczucie niepokój,wahania nastroju bardzo często,drażliwosc uczucie pustki w głowie praktycznie przez cały czas , natrętne myśli i również nieraz natrętne czynności takie jak sprawdzanie czy jest pozamykane wszystko itd. uczucie ciągłego smutku , drżenie rąk,zmęczenie, brak motywacji do czego kolwiek,słaba pamięć i trudności w koncentracji wybuchy gniewu jestem zamknięty w sobie nie mam znajomych,pobudzenie,rozkojarzenie się na lekcji,pesymizm w życiu,problemy ze snem,ciężkie wstawianie z łóżka rano  . I moje pytanie jest następujące czy przy mojej chorobie mogę używać olejku CBD czy aby mi by nie zaszkodzi. biorę takie leki jak sertagen 150mg,olanzapine20mg,rispolept 2mg i pregabaline 150mg. Czy by to pomogło coś i jak należało by dawkowac olejek ile % itd. Dodam jeszcze że na dzień dzisiejszy nie mam objawów psychotycznych i leki biorę regularnie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że olej z konopii jest dość mocno reklamowany, jako nowe panaceum na wszystko typu żeń-szeń
Z tego co wiem, to jest skuteczny w przypadku padaczki czy stwardnienia rozsianego, ale zakres jego działania jest podobno bardzo szeroki z rakiem włącznie.
Mój kolega zakupił go na migrenowe bóle glowy ,ale bez rezultatu.
Trudno powiedzieć czy mógłby Ci pomóc. Na pewno nie znajdziesz psychiatry, który miał by jakąkolwiek wiedzę na ten temat i podjął się leczenia olejkiem. Może z czasem to się zmieni, ale ty potrzebujesz pomóc sobie już teraz. Moim zdaniem warto spróbować ,bo nie masz nic do stracenia .
Rozumiem ludzi którzy szukaj alternatywy dla medycyny konwencjonalnej, bo nie zawsze jest skuteczna.
Bierzesz 2 neuroleotyki i 2 leki przeciwdepresyjne, przy czym sertralina ma pewnie działać na kompusje. Nie wiadomo, czy można je łączyć z CBD ,czy np dawkę zmniejszać ,czy z niej schodzić.
Na ten temat musiał by się wypowiedzieć np neurolog, bo psychiatry raczej nie znajdziesz, który zajmuje się leczeniem tym specyfikiem.
Sama jestem ciekawa, czy rzeczywiście CBD mógł by mieć jakiś pozytywny wpływ w przypadku schizofrenii.
Niżej wklejam całkiem obiecujący opis działania olejku na tę chorobę.
Ale czy faktycznie tak działa i jest skuteczny w każdym przypadku, to tego nie wiem i pewnie jeszcze nikt nie wie, póki nie sprawdzi .
Może będziesz pierwszy.

Odnośnik do komentarza

W przeciwieństwie do THC, CBD może być korzystna w zapobieganiu psychozie i zmniejszaniu objawów schizofrenii. Podczas gdy psychoaktywny THC w konopiach, wydaje się wywoływać epizody psychotyczne, szczególnie u osób ze schizofrenią, to CBD ma działanie wręcz przeciwne, gdyż zmniejsza ilość tych epizodów. Coraz więcej badań wskazuje na CBD jako naturalną alternatywę dla leków przeciwpsychotycznych, ale przy znacznie mniejszej liczbie skutków ubocznych. Ludzie, którzy doświadczają psychozy mogą wytwarzać zbyt dużo lub zbyt mało kannabinoidów (z nadreaktywnych receptorów dopaminy). CBD jest łagodniejszym kannabidoidem niż wewnętrzne kannabinoidy i pomaga przywrócić ich równowagę w mózgu. CBD pomaga także w obniżeniu stanu zapalnego, który często zwiększa się w schizofrenii. THC natomiast jest kannabidoidem silniejszym, niż wewnętrzne kannabinoidy (anandamid i 2-AG)
i właśnie w ten sposób potencjalnie wywołując psychozę.

U 42 pacjentów z ostrą schizofrenią, CBD, podawane w dawkach do 800 mg na dobę, poprawiło wszystkie objawy po 4 tygodniach. Kannabinoid działał równie dobrze, jak silny antypsychotyczny lek (amisulpryd), ale był znacznie lepiej tolerowany przez pacjentów.
Co ciekawe, CBD zmniejszył również, poprzez blokowanie FAAH, rozkład amandamidu (egzogennego kanabidoidu), co wiązało się
z korzystnymi efektami.

Odnośnik do komentarza

W przypadku osób, które chorują przewlekle i w związku z tym zażywają dużo leków należy bardzo uważać stosując wspomaganie np. ziołami, czy suplementami. Związki czynne zawarte w nich mogą wpływać na metabolizm i zachowanie się w organizmie innych substancji, w tym leków. Z tego powodu podczas stosowania wielu suplementów możemy doprowadzić do tego, że leczenie będzie nieskuteczne, lub niebezpieczne. Podobnie jest w przypadku CBD, który często jest stosowany, jako uzupełnienie terapii. Przewlekle chorzy pacjenci zażywający dodatkowo CBD doświadczali działań niepożądanych częściej. Zazwyczaj są to takie objawy jak zwiększenie aktywności transaminaz (obciążenie wątroby), senność, zaburzenia snu, częste infekcje czy anemia. Dlatego przed zastosowaniem CBD skonsultuj się ze swoim lekarzem [8].

Odnośnik do komentarza

Pod kątem konopi wydaje mi się, że tą sensowną opcją będzie to co może zaproponować grup na FB prowadzona pod nickiem Andrzej Andrew - https://www.facebook.com/groups/2073520546292917. Świetna opcja, gdzie specjaliści laboratoryjni układają dla Ciebie to jak stosować konopie, by efekty terapii były jak najlepsze. W mojej ocenie warto będzie z tego skorzystać bo to gwarancja, że masz terapię idealnie dla siebie ułożoną, nie ma tutaj żadnego wybierania produktów w ciemno.

Odnośnik do komentarza

Stosowałam olejek CBD  5% essenz decarboxylated  i brahmi przetestuj ten zestaw https://konopiafarmacja.pl/krople-cbd/13-olej-cbd-5-essenz-decarboxylated-15-ml.html  i polecam z całego serca. Miałam depresję i okropne migreny. Brałam leki od lekarza, ale kiedy do swojej kuracji dołączyłam olejek cbd… CUDO!  Zaczęłam normalnie spać po nocach, uspokoiłam się, zrelaksowałam, a ból głowy odchodził natychmiast. Ten olejek to jak połączenie tabletki przeciwbólowej i środka na uspokojenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...