Skocz do zawartości
Forum

jestem w potrzasku szukac cos innego?


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem o czego zaczac w obecnej pracy pracuje juz rok firrmie juz pracuje przez firme sprzatająca firma zewnetrza ale to juz nie wazne .praca fajna podoba mi sie sprzatam sklep budowlany myslalalm ze bedzie wszysko ok dostałam kierowanie na bania no i zaczeły sie schody kierowniczka odwlekała podpisanie umowy a bede a bede i jej nie bylo wrescie wziela te dokumenty chociaz wiele razy nalegalam na umowe o prace nie dostalam jej wiem mój blad wrescie .odpusilam wypłte dostaje do tej pory przez firme tymczasowa w sumie mi to nawe pasowalo dla mnie bylo wazne ze mam prace .dzisiaj przyjechala moja kierowniczka i znów kazala mi robic badania lekarskie tylko po co by znów umowy mi nie dac?miesiec temu podpisałam umowne zlecenie . w sumie nie w tym problem jestem z orzeczeniem o niepełnosprawnosci (mam depresje) mam do maja tego roku mialam na 3 lata tylko w czym problem nie chodzilam do lekarza rok bo nie bylam ubezpieczenia teraz watpie ze dostane a kierowniczka kaze mi odnowic! tylko mi do niczego to nie potrzeba tylko do niej to nie dociera . i jak to bedze wygladac nie chodzila rok do lekarza a teraz komisja sie zbliza i chodzic zaczeła .dzwonilam by sie zarejestrowac do lekarza to sie doczepili ze mam orzeczenie na depresje i mam isc do lekarza po zaswiadczenie i co teraz mam powiedziec ze umowy mi nie chcieli dac i dlatego nie przychodzilam . ogolnie psychicznie czuje sie zle .zalezy mi na tej pracy ale to zaczyna mnie przerastac te naciski na wszystko i krecenie .zrobic wyniki i zobaczyc czy da umowe potem szukac?grupe nie chce zalatwiac najwyzej mnie zwolni!

Odnośnik do komentarza

pytałam jej co bedzie jak nie przedluze ona ze na razie ze mna podpisze umowe i bedzie lepiej jak bede na umowe o parce pracowac no dobra tylko czego teraz. brak umowy zrobilo mi sporo problemów. myslicie ze zwolni mnie jak grupy nie zalatwie?moze i chce tylko to nie jest tez na ładne oczy !troche nawalilam moglam chodzic prywatnie tylko nie zbyt mnie stać....

Odnośnik do komentarza

chodzi o to ze przyjełam sie do pracy zakładu chronionego w lutym tamtego roku opiecano mi umowe o pracę poszłam do lekarza zrobiłam wynik kierowniczka po dłuzym czasie zabrała te papiery i mialo dojsc do podpisania umowy caly czas z tym zwlekała. upominałam sie przez jakis czas no ale ona zawsze sie wykręcała .wypłate mam na czas to fakt ale żadnej umowy dzisiaj mi kierowniczka znów kazała wyniki robić tylko nie wiem po co chyba nie ma zamiaru mi dać tej umowy o prace bo juz watpie.

Odnośnik do komentarza

obiecała * przez ten brak umowy zaniedbałam lekarza nie chciałam sobie robić kłopotu z zus ( choruje na depresję ma na to grupę )odkąd sie przyjełam do tej firmy co pracuje teraz ani razu nie byłam to jakiś . jak wspominałam jestem w zakładzie chronionym mam grupę 3 ostanio dostałam na 3 lata w maju mi sie kończy muszę stanąć na komisji ,tylko ja wiem że przez te moje nie zadbanie mogą m nie dać mówiłam to do mojej kierowniczki ona sie uparła by iść boje się , ze może mnie zwolnić jak nie bede miec tej grupy . Tyle nie miałam umowy teraz jej sie odwidziało?

Odnośnik do komentarza

grupy raczej nie dadzą mi na ładne oczy chociaz 2 lata
do lekarza chodziłam wcześniej tylko potem przestałąm przez te ubezpieczenie tylko teraz to będzie wyglądącć ze zaczełam chodzic by grupę dostac dlatego nie chce iść na tą komisje . mi w sumie nie zależy by mieć tylko kierowniczka strasznie na ciska , do tego muszę iść i tak do psychiatry po zaświadczenie dla medycyny pracy( bo kierowniczka napisała na skierowaniu ze ma stopień lekki i musialam sie przyznac na co 0 i teraz tak głupio trochę będzie pytał czego mnie tyle nie było jedyne to prawde powiedziec, o tym ubezpieczeniu ?

Odnośnik do komentarza

Nic lepiej nie piszesz, ale trudno.
Możesz zrobić jak uważasz, ale jeśli chcesz tam pracować, to musisz dalej mieć tę grupę, tym samym stanąć na komisji, jeśli zdrowie psychiczne Ci się nie poprawiło, to pewnie dostaniesz dalej, mimo , że się nie leczyłaś.

Jeśli brak leczenia miałby wpływ na grupę, to pozostaje powiedzieć prawdę...

Miesiąc temu podpisałaś umowę zlecenie, do kiedy?
Rozumiem, że jesteś teraz ubezpieczona, więc rób potrzebne badania.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ja to się dziwię, czemu ty w ogóle do tej pory żadnego ubezpieczenia nie miałaś. Przecież nawet jeśli pracujesz jeszcze na czarno, to możesz zarejestrować się w pośredniaku jako osoba bezrobotna i w taki sposób miałabyś chociaż ubezpieczenie zdrowotne. Według mnie, powinnaś najpierw iść i się zarejestrować w urzędzie pracy. Potem, o ile oczywiście pracodawczyni cię przyjmie, to zatrudnij się u niej i z tą umową, którą już z nią podpiszesz, to pójdź bezpośrednio do urzędu pracy, żeby się wyrejestrować. Pamiętam, że kiedyś było coś takiego, że jak samemu znalazło się pracę, to przez 3 miesiące dostawało się taki nieduży dodatek aktywizacyjny z funduszu pracy. Nie wiem czy teraz tak jest, ale też warto o to zapytać.

Odnośnik do komentarza

ale kanalia z tej kierowniczki:( To ona ciebie dreczy nie informujac cie i ty nie wiesz, czy jestes ubezpieczona a oni jako zaklad pracy chronionej dostaja na ciebie dofinansowanie z PFRON. albo beda dostawac, ale wg mnie juz dostaja. Ciekawa jestem, czy formalnie zatrudnili cie na umowe o prace a nie daja ci papierow. Czy zrobili jakas machloje czy nie. Zadzwon albo pojdz do ZUS i zapytaj, czy jestes ubezpieczona.

"Tu troche o twoich prawach:
I tak, czas pracy pracownika z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności nie może przekroczyć 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo (obie – są to sztywne normy). Co więcej, takiego pracownika nie wolno zatrudniać w porze nocnej i godzinach nadliczbowych. Wyjątkowo wskazane wyżej ograniczenia co do czasu nie obowiązują, gdy osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności jest zatrudniona przy pilnowaniu lub gdy na wniosek pracownika lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę".

"Pracownikowi niepełnosprawnemu (bez względu na stopień niepełnosprawności), niezależnie od 15-minutowej przerwy dla pracowników pracujących ponad 6 godzin na dobę, wynikającej z kodeksu pracy, przysługuje prawo do dodatkowej 15-minutowej przerwy w pracy, wliczanej do czasu pracy przeznaczanej na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek."

A teraz cytat z gazetaprawna.pl z 16.02.2016 (na koncu wkleilam link do informacji, ktore wg mnie sa najbardziej aktualne):
"Comiesięczne dofinansowanie do wypłaconej pensji pracownika z orzeczeniem wynosi maksymalnie:

1800 zł – gdy pracownik ma orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności
1125 zł – gdy pracownik ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności
450 zł – gdy pracownik ma orzeczony lekki stopień niepełnosprawności

Jeśli u danego pracownika orzeczono tzw. schorzenie specjalne, czyli chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe, epilepsję lub wadę wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym - wówczas maksymalne stawki dofinansowania są zwiększane o 600 zł i wynoszą:

2400 zł – gdy pracownik ma orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności
1725 zł – gdy pracownik ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności
1050 zł – gdy pracownik ma orzeczony lekki stopień niepełnosprawności

Podane wyżej stawki są stawkami maksymalnymi. Fundusz nie finansuje 100 proc. kosztów pracy brutto, tylko maksymalnie 75 proc. faktycznie i terminowo poniesionych kosztów zatrudnienia pracownika z orzeczeniem. "

Odnośnik do komentarza
Gość zdolowanawrtez

sprawdz w zus czy jestes zarejestrowana. A do psychiatry idz....
powiedz prawde, ze nie mialas sily, bo tak z toba postepowali.
ale najpierw zobacz w zusie, zebys wiedziala czy masz sie rejestrowac w up czy nie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...