Skocz do zawartości
Forum

Samotność


Gość hamlam

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie , nie daje sobie już rady z samotnością. Przez ostatnie kilka miesięcy jeszcze jakoś żyłam z tym a teraz już ledwo funkcjonuje. Gdy mam jakieś problem nie mam nawet z kim pogadać , gdy zaczynam panikować kładę się z płaczem na podłogę i uspokajam sama siebie bo wiem że nikt mi nie pomoże. W ekstremalnych przypadkach leżę z pociętymi nogami w wannie. Jak znaleźć kogoś do rozmowy kiedy wszyscy poprzez uprzedzenia cię odrzucają ?

Odnośnik do komentarza

uczęszczałam na wolontariat od wielu lat ( starłam się uczestniczyć w każdej zbiórce żywności ) , nie przyniósł mi jakoś wielu znajomości, uprzedzeniem jest moje atopowe zapalenie skóry, ludzie się mnie brzydzą, od lat drwili ze mnie przez to, nigdy nie miałam przyjaciela, tylko otrzymywałam wyzwiska i nieobecności w dzienniku bo nie byłam ze strachu pójść do szkoły a nie chciałam martwić rodziców takimi głupotami, nie każdy samotny zamyka się w 4 ścianach lecz szuka pomocy , ale gdy po jakimś czasie nie daje to efektów to nie widać jednak żadnej możliwości wyjścia z sytuacji

Odnośnik do komentarza

Taka ogólna rada. Unikaj wszystkich sztucznych zapachów, takich jak perfumy, środki do mycia itd. Są silnie uczulające i mogą podrażniać skórę. Jak najmniej chemii w domu i naturalna odzież , najlepiej z bawełny.
Współczuję ci, przykra choroba.

Wolontariat - A może jakieś schronisko np. dla piesków? A może weźmiesz pieska do domu, będziesz miała przyjaciela?
A może poszukasz w internecie ludzi z podobnym problemem i nawiążesz tam przyjaźnie?
Dobrze, że nie zamykasz się i próbujesz wyjść do ludzi. Wierzę, że ci się uda. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Leczę azs od co najmniej 10 lat, i przynosi to znikome efekty, wiele razy zmieniałam dietę i nawyki. Miałam wspaniałego pieska ale jego sierść mnie uczulała, i po jego odejściu nie mogłam wziąć nowego. Mam znajomą z Rosji z tym samym problemem, staramy się wzajemnie wspierać. Mm nadzieje że może od przyszłego roku mój los się odmieni i moje życie się polepszy.

Odnośnik do komentarza
Gość dragonice

Droga autorko/autorze serdecznie polecam (jeśli jesteś wierzący) wspólnoty dla młodych ludzi. Może w twojej parafii coś takiego funkcjonuje, może w większym mieście mieszkasz to jest wiele opcji. To bardzo dobry pomysł na poznanie innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Gość draginice

Wiele takich wspólnot organizuje spotkania zapoznawcze np. po adoracji. Albo sami spotykają się na takim spotkaniu, wspólnie spędzają czas, wyjeżdzają na rekolekcje, śpiewają, modlą się. Grunt to zacząć się rozglądać. Ja już mam na oku jedną. I pójdę. Bo niby czemu nie? Biję się z myślami , ale chęć poznania innych mnie przewyższa.

Odnośnik do komentarza
Gość Iron Man

Wiele razy tak miałem wyjdę gdzies zrobie coś. I wiesz co? Uciekałem nie radziłem sobie , i nadal byłem samotny, nadal narzekałem, bo strach bo tamto... ale w końcu wyjdę! Pokaże że mnie stać na to! Przekroczę barierę własnego strachu

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za wsparcie i pomysły, postaram się coś zmienić i większym stopniu starać się o kontakt z ludźmi, oby się udało, najgorsze jest to gdy człowiek dostaje takiego uderzenia energii a gdy zaczyna działać ona ucieka, gdzieś znika i braknie siły żeby tego dokończyć.

Odnośnik do komentarza

Jednak nie dam rady, przez ostanie dni ochoczo szukałam rozwiązania mojego problemu i nic mi to nie dało, wszystko zatacza błędne koło a za każdym razem skutki są jeszcze gorsze, osobiście wam powiem że mam dość życia , nie daje już rady,

Odnośnik do komentarza
Gość pogadajmy

hej. W mojej rodzinie problemy dermatologiczne są częste, a ponieważ skóra to wizytówka człowieka, to wiem, jak z tym ciężko. Sama mam problemy z trądzikiem dziwnego rodzaju, którego kilku już dermatologów leczyło bezskutecznie. Jeśli chcesz możemy porozmawiać, nie tylko o problemach dermatologicznych :D popiszemy na przykład na gg?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...