Skocz do zawartości
Forum

Czy tak powinnam to powiedzieć mamie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od pewnego czasu chcę powiedzieć mamie o pewnych wstydliwych i dziwnych problemach.
Pisałam kiedyś post o tym, że mama nie chce mnie wziąć do psychiatry. Po wielu próbach przekonania jej powiedziała, żebym powiedziała jej powód z jakiego chcę tam iść. Boję się jej powiedzieć o tym, że się cięłam lub o tym, że psychicznie jestem bardziej chłopakiem niż dziewczyną. Właśnie wpadłam na pomysł aby spisać wszystko co chcę jej powiedzieć na kartce, zostawić tą kartkę w widocznym miejscu i wyjść z domu np:do przyjaciółki. Boję się jak mama na to zareaguje. Ma przeze mnie już dość kłopotów. To ja powiedziałam jej o tym, że tata mnie bił, co postawiło nas w ciężkiej sytuacji. Ostatnio mam duże kłopoty ze zdrowiem. Nie wiem jak mama na to wszystko zareaguje. Już kilka razy mówiła, że sprawiamy jej za dużo kłopotów i, że chętnie by się zabiła. Nie chcę jej stracić ale ja też już nie wytrzymuję. W przeszłości chciałam wielokrotnie popełnić samobójstwo. Zazwyczaj powstrzymywały mnie nauczycielki. Czy mam zrobić tak jak napisałam czy zwrócić się o pomoc do mojej pani psycholog (lecz dopiero we wrześniu)? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jula1441
Boję się jak mama na to zareaguje. Ma przeze mnie już dość kłopotów. To ja powiedziałam jej o tym, że tata mnie bił, co postawiło nas w ciężkiej sytuacji. Ostatnio mam duże kłopoty ze zdrowiem. Nie wiem jak mama na to wszystko zareaguje. Już kilka razy mówiła, że sprawiamy jej za dużo kłopotów i, że chętnie by się zabiła. Nie chcę jej stracić ale ja też już nie wytrzymuję.

Jula, nie potrwafię odpowiedzieć Ci jednoznacznie na pytanie, czy o wszystkim pisać/mówić mamie, czy lepiej zaczekać do września. Jestem tu nowy i nie znam Twojej historii. Poruszył mnie przede wszystkim zacytowany powyżej fragment.

To nie fakt, że powiedziałaś mamie o tym, czego dopuszczał się wobec Ciebie Twój ojciec, wpędził Was w kłopoty. Nie bierz na siebie tej winy, bo jej NIE ponosisz. To Twój ojciec jest winnym zaistniałej sytuacji.

Jeśli chcesz o wszystkim powiadomić mamę, daj jej wyraźnie do zrozumienia, że jej potrzebujesz, że ją kochasz, a obecnie jesteś w wyjątkowo trudnej sytuacji i jej wsparcie jest dla Ciebie szczególnie ważne.

W mojej opinii, lepiej byłoby porozmawiać z mamą osobiście. List to dla Ciebie wygodniejsze rozwiązanie, ale tylko podczas rozmowy w cztery oczy dostrzeżesz reakcję mamy i będziesz mogła zadecydować, ILE gorzkiej prawdy zechcesz wyjawić, aby nie obciążyć mamy za bardzo.

Twoje problemy wydają Ci się wstydliwe i dziwne. Niepotrzebnie. Będąc Twoim rodzicem, chciałbym wiedzieć, jakie problemy Ci doskwierają, aby pomóc Ci w ich przezwyciężaniu. Głowa do góry!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

" psychicznie jestem bardziej chłopakiem niż dziewczyną. "
Co to znaczy? Czy pociąga cię seks z dziewczynami? Czy po prostu lubisz włazić na drzewa i grać w piłkę?
Są dziewczyny, które bawią się lalkami, a inne samochodami i absolutnie nie świadczy to o skłonnościach seksualnych.
Te pierwsze mają większe skłonności do bycia tzw. "matką Polką"
Te drugie, są po prostu bardziej przedsiębiorcze, rzutkie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...