Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić dalej z tą relację, czy zapytać się ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem facetem dlatego chciałbym zasięgnąć anonimowo o poradę kobiet. "Jestem z dziewczyną od 3 miesięcy", wcześniej znaliśmy się z uczelni. Od tych 3 miesiecy zachowujemy się jak para, jest seks, przytulamy się, pod względem fizycznym jest praktycznie idealnie. Ona jest po 5 letnim związku dość na świeżo ale na 100 % wiem, że po prostu rozstali się w zgodzie i ta druga osoba nie gra tu żadnej roli, ona nic do niego nie czuje.
Jestem osobą, która lubi mieć wszystko postawione jasne co i jak (słownie), choć wiem, że to trudne, dlatego 1,5 miesiąca temu doszło do rozmowy, jak widzimy naszą relację, dałem jej do zrozumienia, że nie chce być tylko plastrem po byłym. Odpowiedziała mi coś w stylu, że jest mega szczęśliwa ze mną, ale powiedziala sobie, że musi byc w 100 %, żeby być w związku. Zrozumiałem to i daje jej czas, bo wiem, że jest świeżo po zerwaniu. Minęło od tej rozmowy 1,5 miesiaca, wszystko fizycznie się zgadza ale nie ma tego słownego potwierdzenia. Dodam, że jest to osoba, która jest mało wylewna, jeśli chodzi o słowa, w przeciwieństwie do mnie, sama mi to tłumaczyła, że rodzice jej to nawet mówili, ale taka już jest. Teraz mam do was takie pytanie: Czy wykonać kolejną próbą zapytania się o naszą relacje, czy poczekać na jej ruch, możliwe, że potrzebuje na takie słowa więcej czasu ? Jeśli tak, to jak to ująć ładnie i kiedy (po seksie,np.), żeby jej po prostu nie przestraszyć ?

Odnośnik do komentarza

Ja uważam,że nie powinieneś naciskać,bo ona sama nie jest pewna,albo tylko jest to gra z jej strony,bo za krótko się znacie na takie zapewnienia,
możesz powiedzieć,że czekasz na jej deklarację i odpuść temat, cieszcie się sobą...,
jeśli nie spotykacie się tylko na seks,to bez nazywania po imieniu ,jesteście parą ,a czy na stałe to tylko czas pokaże ,a pewnego to nic nie ma..,oprócz śmierci i podatków.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość MrSpock

Ponownie, piszę do nie dla autora tylko czytających.

Kolejność powinna być odwrócona, naprzód przyjaźń potem seks. Seks bez miłości to uzależnienie. Nie róbcie tego, bo dostaniecie urazu. Spotykajcie się na próbę przez kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, niejedni deklarowali i nic w sumie z tych deklaracji dobrego nie wyszło. Jak usłyszysz słowa, to będziesz pewien jej uczuć? A jak tych słow nie usłyszysz to ona jest dla Ciebie mniej warta, ważna, istotna?

Dbaj o nią, staraj się spędzać w jej towarzystwie jak najwięcej czasu i obserwuj jej stosunek do siebie- to więcej Ci powie niż niejedne słowa. Słowa ludzi pustych są równie puste jak oni sami. Bywając ze sobą, obserwując siebie, więcej się o sobie dowiecie niż poprzez słowne deklaracje.

Boisz się pewnie, czy nie jesteś jakimś plasterkiem po poprzednim związku- przecież jak jest sprytna, to Ci tego nie powie. Jak jest prostolinijna, to powie, że sama nie wie, nie rozpoznaje swoich uczuć tak dobrze. Przeciez jak z kimś była przez 5 lat to miała różne etapy znajomości- niektóre pewnie mogłyby się nazywać "na zawsze razem" a jednak życie pokazało, że niestety nie.

Teraz Cieszy się, że jest z Tobą. Twierdzi, że jest szczęśliwa i uważa, że czas pokaże czy jesteście sobie pisani naprawdę "na zawsze". Może Ty też podejdz do tego z takim spokojem i nie dręcz siebie niepewnoscią a jej nie nagabuj, bo po co?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...