Skocz do zawartości
Forum

praca poniżej kwalifikacji


Gość Sylwia81S....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia81S....

Witam. Posiadam wyższe wykształcenie i kilka lat doświadczenia w pracy na stanowisku związanym z wykształceniem i nie tylko. Niestety sytuacja życiowa i trudności ze znalezieniem pracy zmusiły mnie do podjęcia pracy znacznie poniżej kwalifikacji. Trochę fatalnie się z tym czuję, chociaż wiem, że nie mam wyjścia. Praca na umowę o pracę, a to dzisiaj ciężko. Praca polega głównie na wykładaniu towaru. Mam przez to doła, ale brak oszczędności i ciężka sytuacja robi swoje. Jest lub był ktoś w podobnej sytuacji? Boję się, żeby inni pracownicy nie nabijali się ze mnie, że pani magister w sklepie towar wykłada...

Odnośnik do komentarza

Jeśli traktujesz tą pracę tymczasowo, jeśli nadal wierzysz że uda ci się w zawodzie, jeśli nie poddasz się i nadal szukasz, to w końcu znajdziesz odpowiednią pracę.
Wiara w sukces, to już połowa sukcesu.
Ważne, byś się nie załamywała, ważne byś przetrwała.
Nie poddawaj się, psychika i odpowiednie nastawienie, jest bardzo ważne.
Trzymaj się , to przecież przejściowa sytuacja. Tak to sobie powtarzaj.

Odnośnik do komentarza

Rynek pracy nie rozpieszcza. Do tego, wspomniałaś, że Twoje życie potoczyło się w taki sposób, że stanęłaś w sytuacji konieczności podjęcia pracy poniżej Twoich kwalifikacji. Uważam jednak, że żadna praca nie hańbi, a na pewno nie taka, która polega na wykładaniu towarów. Potraktuj tę pracę jako tymczasową, chwilowy "przystanek" w swojej karierze zawodowej. Lepiej robić cokolwiek i zarabiać jakieś pieniądze niż czekać z założonymi rękoma aż dostanie się pracę, która zaspokoi nasze oczekiwania i ambicje. Ponadto Twoje CV też wygląda lepiej, gdy masz ciągłość pracy niż "dziury", ponieważ stanowisko nie spełniało Twoich ambicji. Wierzę, że Twoja determinacja zostanie nagrodzona i wkrótce uda Ci zmienić pracę na taką, która usatysfakcjonuje Cię ambicjonalnie i finansowo. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Teraz to bardzo naturalne,ze osoba po studiach wyższych ma prace ponizej kwalifikacji. Z tym ze niektorzy i tak sie ciesza ze w ogole pracuja bo wiadomo jak ciezko cos dobrego znalezc.
Jesli bardzo Ci to przeszkadza to oczywiscie nie musisz pracowac na "gorszym" stanowisku. To kwestia podejscia.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Zacisnij zęby i nie łam się.
"Co nas nie zabije, to nas wzmocni"
Tą zasadą się kieruj. Ważne, że nie udajesz księżniczki i nie czekasz na mannę z nieba w postaci wsparcia np. od rodziny.
Podziwiam takie osoby, jak ty. Nawet wykonując taką pracę zdobywsz doświadczenie, chociażby w kontaktach z ludźmi.
Takie doświadczenia także hartują. Poradzisz sobie w każdej sytuacji, niczym "kobieta pracująca" z "Cztrdziestolatka" :)
Życzę ci żebyś jak najszybciej znalazła satysfakcjonującą pracę, z takim nastawieniem z pewnością ci się uda.

Odnośnik do komentarza

Hej, mam podobnie 8 lat nauki, aplikacja i tyle na papierze, od 11 lat nie mogę znaleźć żadnej pracy, w zawodzie nie bo studia za granicą w Mc Donaldzie też nie bo czego ja tam szukam z takimi dyplomami i kółko się zamyka, 10 lat depresji leczonej i nie leczonej, dziwne myśli... Myślę nad wyjazdem do pracy wiadomo, że nie umysłowej, męczy mnie czy podołam, czy wytrzymam, czy nie trafię na patologie, która mnie pogrąży? Podobnie jak ktoś napisał, podziwiam za postawę i zazdroszczę, że masz jakiekolwiek zajęcie. Życze wyprostowania sytuacji, trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...