Skocz do zawartości
Forum

Pomocy pomocy pomocy


Gość Niewiemcorobic1998

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niewiemcorobic1998

Od dwoch miesiecy mecza mnie zaburzenia snu, drgania miesni, od czasu do czasu zadrży mi powieka, i mrowienie w nogach. Czy to niedobor magnezu badz innych witamin? Dodam ze w ostatnim czasie naprawde zle sie odzywialam. Smieciowe jedzenie bez zadnych dobrych skladnikow zdrowotnych typu. Mc donald, kebaby, hamburgery. Od dwoch lat zazywam tez amfetamine. Zdaza mi sie tez wypic piwo, badz kilka piw. Niech mi ktos pomoze juz nie wiem co to może byc. Tarczyca w normie, elektrolity niby tez. Tzn. Miałam badane tylko chlorki, potas i sod. Wszystko w dolnej granicy normy. Watroba tez ok. To na pewno nie nerwica. Nigdy nie mialam podobnych objawow. Mam plytki, przerywany sen. Zasypiam i budze sie po dwoch godzinach zupelnie wyspana. W ciagu dnia jestem senna a pod wieczor czuje pobudzenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiemcomamrobic199

Obawiam sie ze kakao, orzechy czy cokolwiek to bedzie za malo. Kupilam sobie magnez. Cytrynian trojmagnezowy. Pisze ze nie przekraczac zalecanej dawki czyli 2 tabletki. Ale slyszalam ze jak sie ma objawy niedoboru to mozna brac wiecej. Ile razy dziennie i w jakich.odstepach czasu brac?

Odnośnik do komentarza

~Niewiemcomamrobic199, jeśli wykonałaś badania, to chyba byłaś u lekarza?
Co lekarz mówi w związku z twoimi dolegliwościami?
Myślę, że lepiej kupić magnez zapisany przez lekarza.
(przy okazji; oprócz orzechów i kakao, pij jeszcze sok pomidorowy w dużych ilościach)
Objawy, które cię niepokoją, mogą być spowodowane trybem życia, jaki prowadzisz.
Masz świadomość tego, że odżywiałaś się nie najlepiej, zmień to. Zaburzenia snu zdarzają się często, gdy ktoś np. prowadzi nocny tryb życia, tzn. przesiaduje długo np. przed komputerem, idzie spać nad ranem,śpi do południa itd.
Nie wiem, czy ty tak masz, ale w takich przypadkach powrót do "normalności" trwa jakiś czas.
Jedno, czy dwa piwa wypite okazjonalnie nikomu jeszcze nie zaszkodziły, ale amfetamina...od dwóch lat?!
Wiesz, że masz problem?
~Niewiemcomamrobic199, nazbierało ci się trochę problemów do wyprostowania.
Pierwszy krok już zrobiłaś, ocknęłaś się.
Nie lecz się sama, proszę, idź do lekarza, chodź do skutku, nie daj się zbyć i pomyśl o terapii uzależnień.

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiemcomamrobic199

~Yonka Bylam u lekarza. Zapisal mi magnez. Slow Mag b6. Dostalam tez pramolan, aczkolwiek nie uzywam go. Stwierdziłam ze dam rade sobie bez amtydepresantow. Zalecil wizyte u psychiatry. Poszlam i psychiatra stwierdzil ze to nerwica. Ale to na pewno nie nerwica. Nie mam zadnych lekow, nic. Dokuczaja mi tylko zaburzenia snu i wlasnie drgania mięśni. Zaczelo sie wlasnie od pracy. Duzo stresow, picie napojow energetyzujacych. Odkad biorę magnez to faktycznie czuje poprawe. Zasypiam juz lepiej tylko budze sie, ale od razu po tym zasypiam. Spiac 5-6 godzin czuje sie wypoczeta, wstaje z humorem mimo tych pobudek. Dodam ze biore magnez ale pije alkohol, odzywialam sie niezdrowo przy stosowaniu i bralam amfetamine, nawet duzo. Czyli pewnie to i tak nic nie dalo bo wyplukalam magnez i tak z siebie. Zaczynam zmiany, i to duze. Duzo witamin, regularne zazywanie magnezu i koniec z uzywkami. Zobaczymy czy cos sie poprawi.

Odnośnik do komentarza

Witam !
Magnez nie jestlekarstwem na Twoje problemy , to jest pomoc dorazna. Masz swiadomość tego, że żle się odżywiasz , dodam tylko, że takie jedzenie jest nie tylko śmieciowe - to są Trucizny.Amfetamina powoduje pobudzenie i bezsenność i również jest trucizną. Zastanowiłabym się nad terapią uzależnień , czy palisz papierosy ? Na pewno odradzam wizyty u psychiatrów , mnie nie pomogli , pomogła mi terapia.

Odnośnik do komentarza

~Niewiemcomamrobic199, trzymam za ciebie kciuki.
Z tego typu problemów nie wychodzi się w dwa tygodnie, to niestety dłuższy proces.
Oprócz leków potrzeba także dużo silnej woli w zmianie upodobań. Już widzisz pewne sukcesy. Jeżeli te tiki i drgania mięśni nie ustąpią, poproś lekarza o skierowanie do neurologa. Myślę jednak, że z czasem będzie coraz lepiej, powodzenia
...no i wyluzuj trochę z tym alkoholem

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz sobie pomóc, to musisz odstawić alkohol i amfetaminę. Nie wiem ,czy sama dasz radę i jak daleko jest posunięte twoje uzależnienie. Nawet tzw. śmieciowe jedzenie nie może dawać takich objawów o jakich piszesz. To głównie alkohol niszczy cenne substancje w tym witaminy . Nie wiem ile i jak często pijesz więc nic bliżej nie mogę napisać. Musisz być przekonana ,że sama sobie chcesz pomóc , bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Możesz uzyskać wparcie jeżeli sama tego będziesz chciała , ale leczenie na pewno nie może się to sprowadzać do spożywania magnezu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...