Skocz do zawartości
Forum

Czy to objawy nerwicy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23-lata od jakis dwoch miesiecy co jakisc czas mam uczucie czegos w gardle jak by mi migdaly puchly i wtedy wpadam w panike ze zaraz zaczne sie dusic i ze zaraz umre mam także strach przed jazda autem bo wyobrazam sobie ze zaraz wyladuje w rowie albo pod innym autem ale jeszcze jakos daje jezdzic autem dodam ze z 3 miesiace temu mialam wypadek samochodowy ale nic mi nie bylo. Najgorsze jest te sciskanie w gardle i mam lek przed jedzeniem niektorych pokarmow bo boje sie ze dostane wstrzasu anafilaktycznego mimo ze normalnie jadlam te produkty . Mam nadzieje ze da sie to wyleczyc .

Odnośnik do komentarza

Witam.
Szanowna Pani, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, czy problemy z gardłem są w Pani przypadku objawem nerwicy. Mogą być, ale przede wszystkim zalecam wizytę internistyczną/laryngologiczną, żeby sprawdzić, czy problem ten nie ma podłoża somatycznego.
Jeśli lekarze nie znajdą przyczyny Pani objawu, zasadnym wydaje się wizyta u psychoterapeuty. Ten zrobi w Panią szerszy wywiad i jeśli stwierdzi, że to nerwica, zaproponuje odpowiednią dla Pani formę interwencji psychoterapeutycznej.

Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarzy i skorzystać z ich pomocy.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem laryngologiem, więc nie odpowiem odnośnie przepukliny w przełyku. Jeśli jednak doświadcza Pani wiele stanów lękowych, a do tego pojawia się dziwne uczucie w okolicach gardła, to może być to tzw. globus histericus, który pojawia się w przebiegu zaburzeń nerwicowych. Niemniej jednak przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy, dlatego odsyłam do specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...