Skocz do zawartości
Forum

jak pokonac malomówność


Gość Helpek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat i jestem strasznie malomówny. Raczej nie jestem niesmialy lecz zdarza sie ze robię sie czerwony jak "burak". Mam bardzo zaniżone poczucie własnej wartości. Trudno mi jest takze nawiazywac znajomosci z kobietami gdyz nie
Jestem osoba ktora duzo mówi . Moje pytanie brzmi jak sie pozbyc malomówności znacie jakies ćwiczenia ? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

To może zacznij od pracy nad poczuciem własnej wartości. Jak z tym będzie w porządku, to z wieloma innymi rzeczami też powinno się ułożyć. Może się okazać, że np będziesz mówił trochę więcej, bo to krępowanie się, onieśmielenie nie będzie Ci tak przeszkadzać. Może być nadal niedużo tego mówienia, ale być dużo swobodniejsze, bardziej naturalne, i i tak przyjemniej się będzie rozmawiało.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Na podstawie samego opisu na forum trudno powiedzieć, czy małomówność wynika u Pana z obniżonej samoocony czy może po prostu z tzw. introwersji. Introwersja, w skrócie, to skłonność do "zatrzymywania" w sobie uczuć, opinii i sądów. Introwertycy wolą ciche i spokojne otoczenie od zgiełku i chaosu. Możliwe, że Pana osobowość charakteryzuje się właśnie tą cechą.

Niezależnie od powodów, można "nauczyć" się mówienia więcej. Metody są różne: uczenie się zdań, które w konkretnym momencie można powiedzieć; zdobywanie informacji na tematy często poruszane w naszym towarzystwie (np. popoularny serial); ćwiczenie przed lustrem... Osobiście jednak jestem przekonany, że lepiej zaakceptować swoją introwersję i żyć w komforcie niż próbować sztucznie się zmieniać.
A dziewczyn, które wolą introwertyków od ekstrawertyków jest na prawdę dużo :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...