Forum Porady prawne

Alimenty

~Borys70

~Borys70

Czy można zdjąć alimenty dla syna bez jego obecności w sądzie. Syn ma 22 lata rzucił studia jest narkomanem próbującym udawać chorobę psychiczną że względu na kradzieże itp.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Musisz pytać prawnika, ale ja mam wątpliwości czy sąd w ogóle by zawiesił alimenty, bo mamy taki obowiązek wzajemny rodzice-dzieci, dzieci-rodzice.
Jeśli jedno jest w niebycie, drugie ma obowiązek alimentacyjny.

Następstwem uależnienia są kradzieże, bo te alimenty na za wiele mu nie starczą, najgorsze, że praktycznie nic nie możesz zrobić, żeby mu pomóc.

Najpierw zapytaj prawnika, czy w tej sytuacji jest sens zwracania się do sądu.
Tak na logikę, jeśi by była podstawa do zdjęcia alimentów, to nie stawianie się syna na kolejne rozprawy, bez usprawiedliwienia, skutkowało by wyrokiem zaocznym, tylko ja mam wątpliwiści graniczące z pewnością, też wynikającą z logiki, że wyrok sądu nie byłby dla Ciebie zadowalający, choć mogę się mylić, bo prawo nie zawsze idzie w parze z logiką.

Tu nie odpowiadają prawnicy.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Borys70

~Borys70

Problem w tym, że mój syn obrał sobie takie życie i nie chce tego zmienić chciałbym mu pomóc, ale nie chce. Kończy się to wyzwiska i raz nawet podniósł na mnie rękę. I ja mam za to płacić.

ka-wa

ka-wa

No tak, ale to Twoje geny i wychowanie, jakie mamy dzieci zawdzięczamy sobie i przodkom.
Powiesz, ale środowisko..., tylko czy ktoś sięga np. po narkotyki, leży głębiej.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń