Skocz do zawartości
Forum

Czy mama może wyrzucić mnie z domu?


Gość JustAsk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo dziwną sytuację w domu, nie będę wszystkiego opisywać. Faktem jest, że mam 19 lat i zaczynam studia, czyli nadal się uczę. Faktem jest też to, że odkąd skończyłam 18 lat, matka grozi mi wyrzuceniem mnie z domu. Wiem, że teoretycznie nie może tego zrobić, chociaż kilka razy wystawiła mi walizki, raz zostawiła klucz w drzwiach, zebym nie weszła i ciągle podkreśla, że może mnie wyrzucić. Ponoć ze strony prawnej nie tak prosto jest wyrzucić kogoś zameldowanego.
Matka i ojciec grożą, że nawet zgodzą się mi dawać alimenty, więc założą sprawę w sądzie, żebym tylko się wyniosła. Grożą też, że mnie wydziedziczą i zrzekną się praw, a wtedy nie będzie mi się nic zależeć. Czy to faktycznie takie proste, kiedy nie sprawiam problemów wychowawczych (żadnych adnotacji w kartotekach, spraw na policji czy problemów pedagogicznych)?
Niechętnie odpowiem na pytania dotyczące relacji z rodzicami. Są napięte i na pewno nie pełne miłości.

Odnośnik do komentarza

Sprawa faktycznie nie jest prosta i rodzice nie mają prawa wyrzucić Cię z domu ,ale ciekawa jestem dlaczego chcą to zrobić ,skoro nie sprawiasz problemów wychowawczych,
może chcą coś na Tobie wymusić,
mogą Cię wydziedziczyć ,ale będziesz miała prawo do zachowku po ich śmierci
napisz o co chodzi?

Ja jakbym miała podobną sytuacje, to sama bym się wyniosła stąd, gdzie mnie nie chcą.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...