Skocz do zawartości
Forum

Czy to agorafobia?


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wracając autobusem do domu dopadł mnie po raz pierwszy silny atak paniki, pogotowie zostało wezwane i pomogło mi uspokoić oddech oraz zasugerowało nerwicę. Psychiatra zdiagnozował silną nerwicę lękową, dał leki, które niestety tylko pogorszyły moją sytuację. Leki musiałam odstawić. Od tego czasu panicznie boję się sama wyjść z domu, boję się jechać autobusem czy tramwajem a już zwłaszcza boję się zostać sama w domu. Czuję wtedy straszną duszność, serce mi wali i mam wrażenie jakbym miała zemdleć. Czy to agorafobia? Czy mogę sama z tego jakoś wyjść? Za każdym razem boję się że zemdleję albo coś mi się stanie i nikt mi nie pomoże albo pogotowie nie dojedzie na czas. Ta "paranoja" utrudnia mi życie, studia i wszystko inne. Czy ktoś ma jakieś dla mnie rady?

Odnośnik do komentarza

Objawy, jakie opisujesz, wskazują na zaburzenia z grupy nerwic. Co jednak konkretnie Ci dolega (agorafobia, zespół lęku uogólnionego, lęk napadowy itd.), to powinien stwierdzić lekarz psychiatra, do wizyty u którego zachęcam. Lekarz nie tylko Cię zdiagnozuje, ale też dobierze leki i zaproponuje psychoterapię. W przypadku nerwicy metodą leczenia z wyboru powinna być terapia. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...