Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lekowa. Strach. Wszystkiego się boję


Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam sie Patrycja. Mam 19 lat, uczę sie i pochodzę z małego miasta.
Mam taki problem. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Jest mi naprawdę cieżko, a od jakiegoś czasu to się nasila.
Moim problemem jest lęk, strach, panika mam tak odkąd pamietam. Ale było to umiarkowane. Teraz występuje to coraz częściej i coraz silniej. Chodzi o to, że mam straszne lęki. Dokładniej: w mojej głowie tworzą sie rożne historie i to samowolnie. Nie wiem jak to opisać. To jest dla mnie bardzo trudne.
Biorę nóż i widzę jak przez przypadek kogoś nim przebijam.
Jestem na spacerze, pokłócę się z dziewczyną i jest mi przykro jak każdemu z nas, ale ja wtedy mam niestworzone historie w głowie. Widze jak wpadam pod samochod, jak z rozpaczy rzucam się do wody (strasznie boje się wody, nigdy nawet na nią nie patrze. Nie wyjeżdżam przez to na wakcje. To powodowałoby więcej leków w głowie. Że nas zaleje. Że się utopię lub ktoś mi bliski.)
Albo historia z niedawna. Jadąc autobusem zobaczyłam konia. Pomyslałam sobie że fajnie było by wybrać się pewnego razu gdzieś do stadniny. I w głowie obraz: ja na koniu i nagle strach, że nie mogę z niego zejść, koń zaczyna wierzgać, spadam, ale nie od razu. Noga wciąż tkwi w siodle, ja zwisam, złamana i wykręcona umieram.
Zazwyczaj miałam tak, że widziałam po prostu swoją smierć, teraz tworzy się horror z torturami i dopiero widzę jak umieram.
Tak było w nieprzyjemnych dla mnie sytuacjach. Gdy chciałam uciec od wszystkich i od wszystkiego. Teraz jest tak coraz częściej, w normalnych sytuacjach widze straszne rzeczy. Na codzień jestem bardzo lękliwa i często chodzę wystraszona. Przy większym stresie dostaje biegunki i wymiotuje. Płaczę zawsze gdy usłyszę coś niemiłego. I pomimo że jestem zmęczona nie moge zasnąć. Nie moge spać w nocy, zasypiam około 2-3 w nocy. Rano wstaje z wielkim trudem, czasami wcale.
Prosze pomocy! Jak sie tego pozbyć. To co widze jest straszne. Napisałam tu bo szukałam pomocy w internecie. Boje sie iść do psychologa, nie potrafię o tym rozmawiać. Dla mnie to chore. Te lęki nie pozwalają mi normalnie żyć!

Odnośnik do komentarza

Stany lękowe, objawy somatyczne, myśli natrętne, bojaźliwość, płaczliwość, problemy ze snem świadczą o zaburzeniach z grupy nerwic. Drogą wirtualną niestety nie postawię diagnozy. W świetle opisanych objawów konieczna jest konsultacja u lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub terapię).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...