Skocz do zawartości
Forum

Krystalizacja śliny w 26. dniu cyklu na podstawie testeru płodności


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem z bardzo na jakiej zasadzie działają te testery słyszałam o nich. Te testery z tego co się orientuje wykrywają zmiany w ślinie, a ślina z tego co wiem zmienia się jak powstaje śluz płodny czyli w wyniku działania estrogenów.

Pierwsze wyjaśnienie to takie że owulacja może się przymierzać kilka razy w ciągu cyklu a jedynym potwierdzeniem w domowych warunkach że została przebyta w tym 11-16 dniu jest wzrost temperatury. Jeśli w tamtym czasie z jakichś powodów nie doszło do owulacji to do następnej zbiera się 2 tygodnie. Wiele kobiet które sie nie obserwują lub nie obserwują temperatury, zachodzi w ciążę tuż przed (spodziewaną) miesiączką.

Inny przypadek bardziej prawdopodobny i nie taki rzadki w przyrodzie a wręcz bardzo częsty i naturalny. Pod koniec cyklu ciałko żółte ustępuje i wkracza do roboty estrogen, spada temperatura i może pojawić się śluz o konsystencji jak śluz płodny (tylko bez obaw bo wtedy nie ma co zapładniać, chyba że zdarzył sie przypadek nr 1 który opisałam wcześniej).

A trzecie wytłumaczenie. W fazie lutealnej w środku tej fazy mogą czasem wkroczyć też estrogeny i będzie wtedy sie pojawiał śluz który wygląda jak śluz płodny, (ślina też sie wtedy może zmienić). To już jest lekka patologia cyklu ale też nie tak znowu rzadka, sama miałam jeden cykl gdzie tak się stało. Taka sytuacja ma miejsce przez zaburzenia hormonalne, ale też może wystąpić z powodu długotrwałych stresów, przemęczenia, niedoborów witaminowych.

Odnośnik do komentarza

chyba już przywyknę że wszyscy na tym forum we wszystkim widzą ciążę.

asia
nie mam takich wiadomości jeśli chodzi o testery śliny, może ktoś inny coś więcej powie na ten temat. Za bardzo się nie interesowałam tymi testerami, kiedyś o nich czytałam i za bardzo nie pamiętam. Wiem tylko że przy tych testerach ślina zmienia się w okresach płodnych i ma to jakąś zależność ze zmianami śluzu narządach rodnych. Podałam przypadki kiedy jeszcze może występować śluz taki jak przy dniach płodnych i przypuszczam że ślina też się wtedy zmieni.

Odnośnik do komentarza

poprostu napisałam wczoraj do firmy, która zajmuje się sprzedażą tych urządzeń (powiedziano mi, ze nie spotkali się z takim przypadkiem), a ta skontaktowała się z producentem i dostałam taką odpowiedź, ze jest duże prawdopodobieństwo ciąży. Jednak z testem poczekam jeszcze kilka dni. Nie mam jakiejś obsesji na tym punkcie... jeśli o to chodzi. Poporstu trochę mnie zdziwił ten wynik i zastanawiam się o co w tym chodzi.....

Odnośnik do komentarza

Ok właśnie weszłam na stronkę jednego z testerów tego typu i napisali że wykrywa wyższy poziom estrogenu w ślinie, czyli tak jak pisałam wcześniej w pierwszym poście, w tych sytuacjach tester też może wykrywać estrogen.

Najprawdopodobniejszy scenariusz jest taki że to przymiarka do fazy estrogenowej czyli po ludzku okres ci się zbliża. Oczywiście bez pomiarów temperatury w cyklu nie mogę powiedzieć tego na pewno.

Odnośnik do komentarza

No cóż, oni chyba wiedza lepiej. Dowiesz się w przeciągu kilku dni. Ja pisze czysto teoretycznie. Podczas ciąży estrogen działa w mniejszym stopniu i raczej nie powinno go tam być i dziwne by było gdyby taki test który niby wykrywa estrogeny w ślinie, wykrywał też ciążę na tej samej zasadzie. Ale nie wiem, chętnie się dowiem jak to będzie więc napisz co i jak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...