Skocz do zawartości
Forum

Negatywny wynik testu ciążowego przy tabletkach antykoncepcyjnych a ból podbrzusza


Rekomendowane odpowiedzi

Biore tabletki M******* 21 ( od 2,5 roku) miesiac temu na poczatku nowego opakowania jak współżyłam zeswoim partnerem to skonczyl we mnie. Na koniec opakowania dostalam miesiaczke z tabletak ale byla ona mniej obfita niz wczesniejsze, zaczelo mnie bolec w okolicach podbrzusza, a jak przychodzi wieczor to chodze do lazienki siku bardzo czesto. A jak zrobilam test odrazu po okresie ti wyszedl negatywny. Czy moge byc w ciazy?? prosze o szybko odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Cześć, piszę tutaj, bo jestem nowa i nie mogę się jeszcze odnaleźć. Proszę, poradźcie mi coś...
Stosuję doustną antykoncepcję, ostatnie krwawienie z odstawienia miałam 16 czerwca, a następne przewiduje na 14 lipca. W między czasie nabawiłam się grzybicznej infekcji pochwy. Lekarz ginekolog powiedział mi, że może to być, choć nie musi, objaw towarzyszący ciąży. Póki co zażyłam 2 tabletki Mykosyst'u i zewnętrznie stosuje Pimafucort. Mam przepisaną także Nystatyna VP, lecz lekarz polecił, bym zaczęła ją stosować dopiero wówczas, gdy dostanę krwawienia - czyli w moim rozumieniu, ciąża zostanie wykluczona.
Od tygodnia czuję ciągnący ból podbrzusza, choć częściej jest to uczucie wzdętego, spuchniętego podbrzusza. Zrobiłam test, wynik negatywny, choć może być za wcześnie?
Tabletki biorę regularnie, żadnej nie zapomniałam, nie zwymiotowałam.
Czy te bóle to oznaka ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaOs

ja mam podobny problem, mam ból podbrzusza, kłuje po obu stronach ale nie ciągnie. byłam u lekarza, mam zlecone badanie krwi, moczu i crp. ciąze wykluczył, poniewaz brałam tabletki regularnie, miałam zrobione badanie usg dopochwowe. i robiłam dwa testy , 5 dni przerwy po pierwszym i wyniki negatywne, kreski czerwone. a ostatni raz jaki wspolzylam to 28 maja i nie był to stosunek do końca we mnie. poza dolegliwościami bólu brzucha nie boli mnie nic, piersi bolą mnie bo to tydzień przed okresem zawsze tak mam.
dostałam przeciwbolowe czopki butapirazol 2x1 i czuje sie lepiej ale mam wszystkie ich skutki uboczne :( ale nie czuje bólu.
jeżeli brałaś tabletki regularnie i nic nie mogło zaburzyc ich działania to w ciązy nie jestes.

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaOs

dodam tez, ze w maju leczylam sie na zapalenie grzybiczne, bralam przez 3 dni antybiotyki (piatek, sobota, poniedzialek) a potem przez 10 dni provag. wspolzylam po dwoch tygodniach od brania antybiotyku. boje sie, ze moge byc w ciazy caly czas, mam takie ogromne nerwy z tego tytulu, ze nie moge normalnie funkcjonowac, caly czas o tym mysle. z drugiej strony bardzo uwazalam, nigdy nie zapomnialam o tabletce, bralam je o stalej godzinie, biegunki i wymiotów nie mialam, w czasie zakazenia i leczenia nie wspolzylam.

Odnośnik do komentarza

Khaleesi
skoro bierzesz tabletki to niby jak masz byc w ciąży????? nie pominełaś ani jednej nie wymiotowałaś? to niby jak? Ból podbrzusza może być wynikiem gryzbicy...

Ja sobie zdaję sprawę, że opis tego wszystko co napisałam wyżej zupełnie nie wskazuje na zajście w ciążę. Jednak lekarzom się z reguły ufa, więc gdy zasugerował mi taką możliwość trudno mi było uwolnić się o podejrzeń i obaw.
Stąd moje pytanie... Po prostu. Niemniej cieszę się, że tak szybko dałaś mi do zrozumienia, że to dość nie realne. Chociaż... :)

Odnośnik do komentarza

~MoniaOs
dodam tez, ze w maju leczylam sie na zapalenie grzybiczne, bralam przez 3 dni antybiotyki (piatek, sobota, poniedzialek) a potem przez 10 dni provag. wspolzylam po dwoch tygodniach od brania antybiotyku. boje sie, ze moge byc w ciazy caly czas, mam takie ogromne nerwy z tego tytulu, ze nie moge normalnie funkcjonowac, caly czas o tym mysle. z drugiej strony bardzo uwazalam, nigdy nie zapomnialam o tabletce, bralam je o stalej godzinie, biegunki i wymiotów nie mialam, w czasie zakazenia i leczenia nie wspolzylam.

MoniaOs, skoro ciąża została wykluczona to nie powinnaś się bać.
Jedyne co mogę Ci poradzić to sprawdź czy ten antybiotyk, który brałaś zmniejsza skuteczność antykoncepcji hormonalnej.
Piszesz o miesiącu maj. Od tamtej pory nie miałaś krwawień?

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaOs

miesiaczke mialam normalnie ;) i juz teraz czuje lekkie objawy pms jak to tydzien przed miesiaczka. sprawdzilam - obniza dzialanie, ale na wszelki wypadek w ogole nie wspolzyje, wole dowiedziec sie co mi jest.

Odnośnik do komentarza

Albion
Cześć, piszę tutaj, bo jestem nowa i nie mogę się jeszcze odnaleźć. Proszę, poradźcie mi coś...
Stosuję doustną antykoncepcję, ostatnie krwawienie z odstawienia miałam 16 czerwca, a następne przewiduje na 14 lipca. W między czasie nabawiłam się grzybicznej infekcji pochwy. Lekarz ginekolog powiedział mi, że może to być, choć nie musi, objaw towarzyszący ciąży. Póki co zażyłam 2 tabletki Mykosyst'u i zewnętrznie stosuje Pimafucort. Mam przepisaną także Nystatyna VP, lecz lekarz polecił, bym zaczęła ją stosować dopiero wówczas, gdy dostanę krwawienia - czyli w moim rozumieniu, ciąża zostanie wykluczona.
Od tygodnia czuję ciągnący ból podbrzusza, choć częściej jest to uczucie wzdętego, spuchniętego podbrzusza. Zrobiłam test, wynik negatywny, choć może być za wcześnie?
Tabletki biorę regularnie, żadnej nie zapomniałam, nie zwymiotowałam.
Czy te bóle to oznaka ciąży?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest zdecydowanie niewielkie. Niestety nie napisała Pani ile dni po stosunku wykonała Pani test ciążowy. Trudno zatem ocenić czy jego wynik jest wiarygodny. Jeśli ma Pani wątpliwości, proszę wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi co ostatecznie wykluczy/potwierdzi diagnozę. Proszę także pamiętać, że infekcja grzybicza ma niewiele wspólnego z ciążą - zupełnie nie wiem zatem dlaczego lekarz połączył te dwie diagnozy.

Odnośnik do komentarza

Pani doktor, bardzo mnie Pani uspokoiła. Dziękuję :)
Ja sama nie brałabym ciąży pod uwagę, gdyby nie sugestia mojego lekarza ginekologa. Zbadał mnie jedynie pod kontem infekcji, nie zlecił mi badania beta-hCG, a tylko nastraszył i kazał czekać do krwawienia. Dlatego sama kupiłam test ciążowy [płytkowy] i zrobiłam go po wizycie, tj. po dwóch tygodniach od ostatniego współżycia.
W tą najbliższą niedzielę mam przewidziane krwawienie z odstawienia, ale także zrobię sobie test, bo doprawdy bić się z myślami to przekleństwo.
Nie wiem natomiast skąd u mnie te bóle podbrzusza. Wstaje rano i boli, idę spać - boli. W trakcie dnia staram się na to nie zwracać uwagi, ale czasem ból się tak nasila, że muszę chwilę "odsapnąć" by normalnie funkcjonować i rozmawiać z ludźmi. Jest zbliżony do bóli związanych ze zbliżającym się krwawieniem, ale znacznie silniejszy i taki... jakby brzuch w środku mi puchł.

Odnośnik do komentarza

Albion
Pani doktor, bardzo mnie Pani uspokoiła. Dziękuję :)
Ja sama nie brałabym ciąży pod uwagę, gdyby nie sugestia mojego lekarza ginekologa. Zbadał mnie jedynie pod kontem infekcji, nie zlecił mi badania beta-hCG, a tylko nastraszył i kazał czekać do krwawienia. Dlatego sama kupiłam test ciążowy [płytkowy] i zrobiłam go po wizycie, tj. po dwóch tygodniach od ostatniego współżycia.
W tą najbliższą niedzielę mam przewidziane krwawienie z odstawienia, ale także zrobię sobie test, bo doprawdy bić się z myślami to przekleństwo.
Nie wiem natomiast skąd u mnie te bóle podbrzusza. Wstaje rano i boli, idę spać - boli. W trakcie dnia staram się na to nie zwracać uwagi, ale czasem ból się tak nasila, że muszę chwilę "odsapnąć" by normalnie funkcjonować i rozmawiać z ludźmi. Jest zbliżony do bóli związanych ze zbliżającym się krwawieniem, ale znacznie silniejszy i taki... jakby brzuch w środku mi puchł.

mam tak samo, w dzien nie cauje bolu ale wieczorem i rano mam wrazenie, ze zaraz dostane miesiaczkę. nawet jak wezme moje czopki butapirazol, to po paaru godzinach mam takie mylne wrazenie. ale oprocz tego czuje sie dobrze jak zawsze :)

Odnośnik do komentarza

bylam dzisiaj u lekarza. mam bardzo zle wyniki moczu, zakaazenie drog moczowych i białkomocz, stad bol, zauwazylam tezz ze mniej razy chodziłam siku, praktycznie to 3 razy na dzien. krew i crp w normie, dostalam leki furagin, polin, nospa, pimafucin globulki dopochwowo i mam powtorzyc badania. białkomocz miałam tez rok temu :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...