Skocz do zawartości
Forum

Ból podczas porodu


Gość przyszłamama

Rekomendowane odpowiedzi

każdy inaczej przechodzi poród. jedne kobiety bardzo boli, inne szybko go przechodzą i twierdzą że to całe gadanie o bólu jest przereklamowane. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie Twój poród. nie polecam cc,bo to jest jedynie przeciąganie bólu (przy samym porodzie nie boli, ale za to później. więc chyba lepiej żeby bolało po porodzie, a potem mieć spokój, nie mieć blizn i od razu móc chodzić?) ale znieczulenie zawsze możesz wziąć.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie jest bezbolesny, chyba że weźmiesz znieczulenie.Ale podejrzewam, że boli bardzo. Ale jak to mówi moja mama jest to pewien rodzaj bólu który pomimo tego że daje w kość to niesie ze sobą szczególne uczucie, które wynagradza wszystko

Odnośnik do komentarza

Ja z doświadczenia wiem, że porody bywają bolesne.jednak każda kobieta w mojej rodzinie mial taki poród. Każda z kobiet w mojej rodzinie miała bóle krzyżowe -okropieństwo, bardzo boli...Takie bóle też miałyśmy przy miesiączkach- bole krzyzowe. Zatem może warto zapytać mamy jak było u niej? Inne moje koleżanki twierdziły, że miały tylko bóle z brzucha i były do wytrzymania. Nie martw się ja miałam krzyzowe i też wytrzymałam je 2 krotnie .

Odnośnik do komentarza

Lola01
nie wiem jaki to bol ale ponoc jak łamanie kilkudziesieciu kosci na raz. Jak sie boisz bolo wez znieczulenie albo cc

Lola01- Aleś palnęła. Ból jak przy łamaniu kilkudziesieciu kosci na raz, nigdy nikt mi nie mowil o takim porównaniu. A poza tym jakby to byl taki naprawde straszny ból to by kobiety kilkakrotnie w ciaze nie zachodzily...

Odnośnik do komentarza

No bez przesady... Jakie łamanie kości??? Nie straszcie! Rodziłam dwa razy. Moje dzieci były duże: pierwsze 4.000 g / 56 cm, a drugie 4.250 g i 59 cm. Głowy miały takie same (35 cm w obwodzie) I wcale nie było tak strasznie. Owszem ból był, przy drugim porodzie raz krzyknęłam. Ale gdybym była młodsza chciałabym przeżyć to jeszcze raz... To niesamowite przeżycie...
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

no nie wiem.... Poród boli . Tu macie eksperyment jaki został przeprowadzony chyba w Norwegii czy Holandii. Dwóch ochotników zostało poddanych stymulacji bólów porodowych - nie wytrzymali 2 godzin

Odnośnik do komentarza

Tabakiero, tylko zauważmy jedną podstawową różnicę między tym badaniem a rzeczywistością: po pierwsze,z tego co wiem, tutaj jest to działanie jakiegoś elektrostymulatora i to tylko po brzuchu, a jak wiadomo bóle porodowe nie tylko są uplasowane w tym jednym miejscu. Po drugie, najważniejsze: to są faceci, którzy nie mają przystosowanego ciała do znoszenia takiego bólu. Oni mają dużo niższy jego próg. Patrząc na to można się jedynie uśmiechnąć i przymrużyć oko.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Oczywiście, nie da się porównać tego do prawdziwego porodu i nie to było moim zamiarem:) Ja wiem że kobiety mają wyższy próg bólowy i potrafią znieść więcej niż mężczyźni. Ale to też obrazu przynajmniej trochę jaki to jest poziom bólu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...