Skocz do zawartości
Forum

Plamienia podczas przyjmowania tabletek a prawdopodobnieństwo ciąży


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,
mam pytanie odnosnie prawdopodobienstwa ciazy.
10go pazdziernika uprawialam seks z chlopakiem. Uprawialismy seks z prezerwatywa, a jednoczesnie bralam tabletki antykoncepcyjne Jasminelle. Byly to akurat dni, kiedy mialam dostac miesiaczke, ale poniewaz chcialam jej uniknac od razu rozpoczelam nastepne opakowanie. To byly dni, kiedy sie kochalismy. Jednoczenie podczas brania tych dwoch opakowan mialam codziennie plamienia (lekarz poinformowala mnie, ze moze to powodowac nizsza skutecznosc tabletek, stad prezerwatywa)

Po skonczonym drygim opakowaniu, nadal mialam plamienie, ale plamienie z nieco wieksza iloscia krwi pojawilo sie tylko na jeden dzien, potem zniknelo. Po 7 dniach, jak wskazane rozpoczelam 3 opakowanie tabletek. Obecnie zostalo mi 5 tabletek.

Moj niepoko wynika stad, iz 2 dni temu dostalam zawrotow glowy, ktore utrzymywaly sie przez caly dzien, dodatkowo, rano nie moglam niemalze patrzec na jedzenie, potem jadlam normalnie.
Wczoraj obeszlo sie bez zawrotow, ale dzisiaj znowu, oraz nie mam za bardzo apetytu, ale nie teraz nie wiem czy nie ze stresu.
Zrobilam 2 rozne testy ciazowe 2 dni temu, oba wyszly negatywnie. Jeden ok 11 rano, jeden o 18 wieczorem.Czy jest prawdopodobienstwo, ze negatywne wyniki testow sa niewiarygodne?

Moj chlopak nie wspominal nic o peknietej prezerwatywie.

Czy jest mozliwe, ze jestem w ciazy? Mialam przez chwile lekko obolale piersi.

Prosze bardzo o odpowiedz, bardzo sie martwie,

Dziekuje,

Pozdrawiam,

Alicja

Odnośnik do komentarza

Witam Alicja,

Jeżeli bierzesz regularnie tabletki antykoncepcyjne i nie ma żadnych czynników mogących zakłócać ich pracę, nie powinnaś się niczym martwić.

Czasami jeżeli nie zrobisz przerwy na krwawienie i zaczniesz brać drugi blister mogą pojawić się tzw. plamienia międzymiesiączkowe.

Zawroty głowy mogą być objawem niepożądanym stosowania doustnej antykoncepcji. Jeżeli będą się nasilać powinnaś zgłosić to swojemu lekarzowi, być może będzie konieczna zmiana tabletek.

Jeżeli bierzesz regularnie tabletki i robisz przerwy na krwawienie do 7 dni, nie musicie stosować prezerwatywy. Chyba, że wystąpią dodatkowe czynniki jak: ostre wymioty, biegunka, wzięłaś lek zmniejszający skuteczność tabletek (np. przeciwpadaczkowe) wówczas w zależności od tygodnia dobierane jest odpowiednie postępowanie i może być wymagane dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.

Jeżeli mimo wszystko podejrzewasz u siebie ciąże, wykonaj test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, kiedy zrobisz sobie przerwę z odstawienia. Test powinnaś robić zaraz po wstaniu w moczu poranny, bo wtedy jest najbardziej miarodajny( zawiera największe stężenie beta-hcg). Jeżeli 2 testy wyszły ujemnie, myślę że nie jesteś w ciąży.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...